Όλες οι ειδικότητες για το σχολικό έτος 2014-2015 που αφορούν τις Σχολές Επαγγελματικής Κατάρτισης με υπογραφή του υφυπουργού Παιδείας Γ. Στύλιου:

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ & ΘΡΑΚΗΣ

1. Σχολή Επαγγελματικής Κατάρτισης ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ

1 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΓΑΛΑΚΤΟΚΟΜΙΑΣ – ΤΥΡΟΚΟΜΙΑΣ

2 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΖΩΙΚΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ

3 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΚΩΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ

4ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΩΝ ΜΟΝΑΔΩΝ ΚΑΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΦΙΛΟΞΕΝΙΑΣ (ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΥΠΟΔΟΧΗΣ -ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΟΡΟΦΩΝ – ΕΜΠΟΡΕΥΜΑΤΟΓΝΩΣΙΑ)

5 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΦΥΤΙΚΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ

2. Σχολή Επαγγελματικής Κατάρτισης ΔΡΑΜΑΣ

1 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΑΝΘΟΚΟΜΙΑΣ – ΦΥΤΟΤΕΧΝΙΑΣ

2 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΑΡΔΕΥΣΕΩΝ

3 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΖΩΙΚΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ

4 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΚΟΜΜΩΤΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ

5 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΩΝ ΘΑΛΑΣΣΗΣ

6 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΦΥΤΙΚΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΤΤΙΚΗΣ

3. Σχολή Επαγγελματικής Κατάρτισης ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

1 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΑΙΣΘΗΤΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ ΚΑΙ ΜΑΚΙΓΙΑΖ

2 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΑΙΣΘΗΤΙΚΟΣ ΠΟΔΟΛΟΓΙΑΣ – ΚΑΛΛΩΠΙΣΜΟΥ ΝΥΧΙΩΝ ΚΑΙ ΟΝΥΧΟΠΛΑΣΤΙΚΗΣ

3 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ ΤΕΧΝΩΝ

4 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΕΡΓΑΛΕΙΟΜΗΧΑΝΩΝ, ΦΡΕΖΑΔΟΡΩΝ, ΤΟΡΝΑΔΟΡΩΝ

5 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΑΡΤΟΠΟΙΙΑΣ

6 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΚΟΜΜΩΤΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ

7 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΜΑΓΕΙΡΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ

8 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΥΔΡΑΥΛΙΚΩΝ ΚΑΙ ΘΕΡΜΟΫΔΡΑΥΛΙΚΩΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ

4. Σχολή Επαγγελματικής Κατάρτισης ΠΕΙΡΑΙΑ

1 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΑΙΣΘΗΤΙΚΟΣ ΠΟΔΟΛΟΓΙΑΣ – ΚΑΛΛΩΠΙΣΜΟΥ ΝΥΧΙΩΝ ΚΑΙ ΟΝΥΧΟΠΛΑΣΤΙΚΗΣ

2 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟΥ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ

3 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΟΥ – ΕΠΙΣΙΤΙΣΜΟΥ (ΣΕΡΒΙΤΟΡΟΣ)

4 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΣΥΣΚΕΥΩΝ

5 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΚΟΠΤΙΚΗΣ – ΡΑΠΤΙΚΗΣ

6 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΩΝ ΘΑΛΑΣΣΗΣ

7 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΝΑΥΠΗΓΕΙΟΥ

8 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΠΟΤΩΝ ΚΑΙ ΟΙΝΟΛΟΓΙΑΣ (ΜΠΑΡΙΣΤΑΣ)

5. Σχολή Επαγγελματικής Κατάρτισης ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

1 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΑΙΣΘΗΤΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ ΚΑΙ ΜΑΚΙΓΙΑΖ

2 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ ΤΕΧΝΩΝ

3 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ

4 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΣΥΣΚΕΥΩΝ

5 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΚΟΜΜΩΤΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ

6 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΜΑΓΕΙΡΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ

7 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΩΝ ΘΑΛΑΣΣΗΣ

8 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΠΟΤΩΝ ΚΑΙ ΟΙΝΟΛΟΓΙΑΣ (ΜΠΑΡΙΣΤΑΣ)

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΒΟΡΕΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ

6. Σχολή Επαγγελματικής Κατάρτισης ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ

1 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΑΙΣΘΗΤΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ ΚΑΙ ΜΑΚΙΓΙΑΖ

2 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΓΑΛΑΚΤΟΚΟΜΙΑΣ – ΤΥΡΟΚΟΜΙΑΣ

3 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΟΥ – ΕΠΙΣΙΤΙΣΜΟΥ (ΣΕΡΒΙΤΟΡΟΣ)

4 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΜΑΓΕΙΡΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ

5ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΩΝ ΜΟΝΑΔΩΝ ΚΑΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΦΙΛΟΞΕΝΙΑΣ (ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΥΠΟΔΟΧΗΣ -

ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΟΡΟΦΩΝ – ΕΜΠΟΡΕΥΜΑΤΟΓΝΩΣΙΑ)

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ

7. Σχολή Επαγγελματικής Κατάρτισης ΑΓΡΙΝΙΟΥ

1 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ

2 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΘΕΡΜΟΚΗΠΙΑΚΩΝ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΩΝ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΩΝ

3 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΜΕΛΙΣΣΟΚΟΜΙΑΣ

4 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΦΥΤΙΚΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ

8. Σχολή Επαγγελματικής Κατάρτισης ΠΑΤΡΑΣ

1 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΑΙΣΘΗΤΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ ΚΑΙ ΜΑΚΙΓΙΑΖ

2 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΑΜΠΕΛΟΥΡΓΙΑΣ – ΟΙΝΟΤΕΧΝΙΑΣ – ΠΟΤΟΠΟΙΙΑΣ

3 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΟΥ – ΕΠΙΣΙΤΙΣΜΟΥ (ΣΕΡΒΙΤΟΡΟΣ)

4 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΚΩΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ

5 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΩΝ ΘΑΛΑΣΣΗΣ

6 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΠΟΤΩΝ ΚΑΙ ΟΙΝΟΛΟΓΙΑΣ (ΜΠΑΡΙΣΤΑΣ)

ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΩΝ ΜΟΝΑΔΩΝ ΚΑΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΦΙΛΟΞΕΝΙΑΣ (ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΥΠΟΔΟΧΗΣ -ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΟΡΟΦΩΝ – ΕΜΠΟΡΕΥΜΑΤΟΓΝΩΣΙΑ)

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

9. Σχολή Επαγγελματικής Κατάρτισης ΚΟΖΑΝΗΣ

1 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΖΩΙΚΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ

2 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΣΥΣΚΕΥΩΝ

3 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΚΟΠΤΙΚΗΣ – ΡΑΠΤΙΚΗΣ

4 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΜΑΓΕΙΡΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ

5 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ

6 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΞΥΛΟΥΡΓΙΚΗΣ ΚΑΙ ΕΠΙΠΛΟΠΟΙΙΑΣ

7 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΥΔΡΑΥΛΙΚΩΝ ΚΑΙ ΘΕΡΜΟΫΔΡΑΥΛΙΚΩΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΗΠΕΙΡΟΥ

10. Σχολή Επαγγελματικής Κατάρτισης ΑΡΤΑΣ

1 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΑΙΣΘΗΤΙΚΟΣ ΠΟΔΟΛΟΓΙΑΣ – ΚΑΛΛΩΠΙΣΜΟΥ ΝΥΧΙΩΝ ΚΑΙ ΟΝΥΧΟΠΛΑΣΤΙΚΗΣ

2 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΓΑΛΑΚΤΟΚΟΜΙΑΣ – ΤΥΡΟΚΟΜΙΑΣ

3 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ

4 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ ΕΓΧΟΡΔΩΝ ΜΟΥΣΙΚΩΝ ΟΡΓΑΝΩΝ

5 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΛΙΘΟΞΟΟΣ – ΜΑΡΜΑΡΑΣ ΚΑΙ ΛΙΘΟΧΑΡΑΚΤΗΣ

6 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΠΤΗΝΟΤΡΟΦΙΑΣ

7ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΩΝ ΜΟΝΑΔΩΝ ΚΑΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΦΙΛΟΞΕΝΙΑΣ (ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΥΠΟΔΟΧΗΣ -ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΟΡΟΦΩΝ – ΕΜΠΟΡΕΥΜΑΤΟΓΝΩΣΙΑ)

11. Σχολή Επαγγελματικής Κατάρτισης ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

1 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΑΜΠΕΛΟΥΡΓΙΑΣ – ΟΙΝΟΤΕΧΝΙΑΣ – ΠΟΤΟΠΟΙΙΑΣ

2 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΑΡΓΥΡΟΧΡΥΣΟΧΟΪΑΣ

3 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΓΑΛΑΚΤΟΚΟΜΙΑΣ – ΤΥΡΟΚΟΜΙΑΣ

4 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΟΥ – ΕΠΙΣΙΤΙΣΜΟΥ (ΣΕΡΒΙΤΟΡΟΣ)

5 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΖΩΙΚΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ

6 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΣΥΣΚΕΥΩΝ

7 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΚΕΡΑΜΙΚΗΣ ΑΓΓΕΙΟΠΛΑΣΤΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ

8 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΚΟΠΤΙΚΗΣ – ΡΑΠΤΙΚΗΣ

9 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΜΑΓΕΙΡΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ

10 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΩΝ ΜΟΝΑΔΩΝ ΚΑΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΦΙΛΟΞΕΝΙΑΣ (ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΥΠΟΔΟΧΗΣ -ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΟΡΟΦΩΝ – ΕΜΠΟΡΕΥΜΑΤΟΓΝΩΣΙΑ)

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ

12. Σχολή Επαγγελματικής Κατάρτισης ΛΑΡΙΣΑΣ

1 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΓΑΛΑΚΤΟΚΟΜΙΑΣ – ΤΥΡΟΚΟΜΙΑΣ

2 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ ΤΕΧΝΩΝ

3 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΖΩΙΚΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ

4 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΚΩΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ

5 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΘΕΡΜΟΚΗΠΙΑΚΩΝ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΩΝ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΩΝ

6 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ

7 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΦΑΝΟΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΒΑΦΗΣ ΟΧΗΜΑΤΩΝ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ

13. Σχολή Επαγγελματικής Κατάρτισης ΚΕΡΚΥΡΑΣ

1 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΑΛΙΕΙΑΣ ΚΑΙ ΙΧΘΥΟΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΑΣ

2 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΑΝΘΟΚΟΜΙΑΣ – ΦΥΤΟΤΕΧΝΙΑΣ

3 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΟΥ – ΕΠΙΣΙΤΙΣΜΟΥ (ΣΕΡΒΙΤΟΡΟΣ)

4 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΚΩΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ

5 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΠΟΤΩΝ ΚΑΙ ΟΙΝΟΛΟΓΙΑΣ (ΜΠΑΡΙΣΤΑΣ)

6 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΜΟΥΣΙΚΩΝ ΟΡΓΑΝΩΝ

7 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΩΝ ΜΟΝΑΔΩΝ ΚΑΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΦΙΛΟΞΕΝΙΑΣ (ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΥΠΟΔΟΧΗΣ -ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΟΡΟΦΩΝ – ΕΜΠΟΡΕΥΜΑΤΟΓΝΩΣΙΑ)

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

14. Σχολή Επαγγελματικής Κατάρτισης ΒΕΡΟΙΑΣ

1 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΑΜΠΕΛΟΥΡΓΙΑΣ – ΟΙΝΟΤΕΧΝΙΑΣ – ΠΟΤΟΠΟΙΙΑΣ

2 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΑΡΤΟΠΟΙΙΑΣ

3 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΚΩΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ

4 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ

5 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΘΕΡΜΟΚΗΠΙΑΚΩΝ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΩΝ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΩΝ

6 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΜΕΛΙΣΣΟΚΟΜΙΑΣ

7 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΦΥΤΙΚΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ

15. Σχολή Επαγγελματικής Κατάρτισης ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

1 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΑΙΣΘΗΤΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ ΚΑΙ ΜΑΚΙΓΙΑΖ

2 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΑΙΣΘΗΤΙΚΟΣ ΠΟΔΟΛΟΓΙΑΣ – ΚΑΛΛΩΠΙΣΜΟΥ ΝΥΧΙΩΝ ΚΑΙ ΟΝΥΧΟΠΛΑΣΤΙΚΗΣ

3 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ ΤΕΧΝΩΝ

4 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΟΥ – ΕΠΙΣΙΤΙΣΜΟΥ (ΣΕΡΒΙΤΟΡΟΣ)

5 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΚΟΜΜΩΤΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ

6 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΠΟΤΩΝ ΚΑΙ ΟΙΝΟΛΟΓΙΑΣ (ΜΠΑΡΙΣΤΑΣ)

7 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΩΝ ΜΟΝΑΔΩΝ ΚΑΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΦΙΛΟΞΕΝΙΑΣ (ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΥΠΟΔΟΧΗΣ -ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΟΡΟΦΩΝ – ΕΜΠΟΡΕΥΜΑΤΟΓΝΩΣΙΑ)

16. Σχολή Επαγγελματικής Κατάρτισης ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ

1 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΕΡΓΑΛΕΙΟΜΗΧΑΝΩΝ, ΦΡΕΖΑΔΟΡΩΝ, ΤΟΡΝΑΔΟΡΩΝ

2 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΚΟΜΜΩΤΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ

3 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΈΡΓΩΝ (ΓΕΡΑΝΩΝ, ΠΕΡΟΝΟΦΟΡΩΝ, ΚΛΑΡΚ ΚΑΙ ΓΕΩΤΡΥΠΑΝΩΝ)

4 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΠΟΤΩΝ ΚΑΙ ΟΙΝΟΛΟΓΙΑΣ (ΜΠΑΡΙΣΤΑΣ)

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΡΗΤΗΣ

17. Σχολή Επαγγελματικής Κατάρτισης ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

1 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΑΙΣΘΗΤΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ ΚΑΙ ΜΑΚΙΓΙΑΖ

2 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΟΥ – ΕΠΙΣΙΤΙΣΜΟΥ (ΣΕΡΒΙΤΟΡΟΣ)

3 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΖΩΙΚΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ

4 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΚΩΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ

5 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ

6 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΚΟΜΜΩΤΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ

7 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΜΕΛΙΣΣΟΚΟΜΙΑΣ

8 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΠΟΤΩΝ ΚΑΙ ΟΙΝΟΛΟΓΙΑΣ (ΜΠΑΡΙΣΤΑΣ)

9 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΩΝ ΜΟΝΑΔΩΝ ΚΑΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΦΙΛΟΞΕΝΙΑΣ (ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΥΠΟΔΟΧΗΣ -ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΟΡΟΦΩΝ – ΕΜΠΟΡΕΥΜΑΤΟΓΝΩΣΙΑ)

10 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΦΥΤΙΚΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΝΟΤΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ

18. Σχολή Επαγγελματικής Κατάρτισης ΡΟΔΟΥ

1 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΑΛΙΕΙΑΣ ΚΑΙ ΙΧΘΥΟΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΑΣ

2 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΟΥ – ΕΠΙΣΙΤΙΣΜΟΥ (ΣΕΡΒΙΤΟΡΟΣ)

3 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΩΝ ΘΑΛΑΣΣΗΣ

4 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΠΟΤΩΝ ΚΑΙ ΟΙΝΟΛΟΓΙΑΣ (ΜΠΑΡΙΣΤΑΣ)

5ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΩΝ ΜΟΝΑΔΩΝ ΚΑΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΦΙΛΟΞΕΝΙΑΣ (ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΥΠΟΔΟΧΗΣ -ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΟΡΟΦΩΝ – ΕΜΠΟΡΕΥΜΑΤΟΓΝΩΣΙΑ)

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ

19. Σχολή Επαγγελματικής Κατάρτισης ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

1 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΑΜΠΕΛΟΥΡΓΙΑΣ – ΟΙΝΟΤΕΧΝΙΑΣ – ΠΟΤΟΠΟΙΙΑΣ

2 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΟΥ – ΕΠΙΣΙΤΙΣΜΟΥ (ΣΕΡΒΙΤΟΡΟΣ)

3 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΚΩΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ

4 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ

5 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΜΑΓΕΙΡΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ

6 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΠΟΤΩΝ ΚΑΙ ΟΙΝΟΛΟΓΙΑΣ (ΜΠΑΡΙΣΤΑΣ)

7 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΩΝ ΜΟΝΑΔΩΝ ΚΑΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΦΙΛΟΞΕΝΙΑΣ (ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΥΠΟΔΟΧΗΣ -ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΟΡΟΦΩΝ – ΕΜΠΟΡΕΥΜΑΤΟΓΝΩΣΙΑ)

20. Σχολή Επαγγελματικής Κατάρτισης ΕΠΙΔΑΥΡΟΥ

1. ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΓΑΛΑΚΤΟΚΟΜΙΑΣ – ΤΥΡΟΚΟΜΙΑΣ

2 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΛΙΘΟΞΟΟΣ – ΜΑΡΜΑΡΑΣ ΚΑΙ ΛΙΘΟΧΑΡΑΚΤΗΣ

3 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΜΕΛΙΣΣΟΚΟΜΙΑΣ

4 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΦΥΤΙΚΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ

21. Σχολή Επαγγελματικής Κατάρτισης ΛΑΜΙΑΣ

1 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΖΩΙΚΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ

2 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΜΑΓΕΙΡΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ

3 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ

4 ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΦΑΝΟΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΒΑΦΗΣ ΟΧΗΜΑΤΩΝ

Φοιτητικά Νέα/Foititikanea.gr