ΟΠΑ: Το πρόγραμμα εξεταστικής Σεπτεμβρίου ανά Τμήμα

Οικον. Πανεπιστήμιο ΑθηνώνΤα «Φοιτητικά Νέα» παρουσιάζουν στους φοιτητές του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών το Πρόγραμμα Επαναληπτικών Εξετάσεων Περιόδου Σεπτεμβρίου 2020 ακαδημαϊκού έτους 2019-2020 όπως καθορίστηκε από το Πανεπιστημιακό Ίδρυμα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα έχει ως εξής:

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΑΘΗΝΩΝ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ

ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2020

ΑΚΑΔ. ΕΤΟΣ 2019-2020

 

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΩΡΑ

ΕΞΑΜΗΝO ΣΠΟΥΔΩΝ

ΜΑΘΗΜΑ

ΕΞΕΤΑΣΤΗΣ

ΔΕΥΤΕΡΑ 31 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

Α, Β

08:00-09:40

1ο ΛΟΧΡΗ (Α-Λ) + ΟΔΕ

Μαθηματικός Λογισμός σε Επιχειρησιακά και Οικονομικά Προβλήματα

Α. Τσεκρέκος - Σ. Μωϋσιάδου

Γ, Χ, Υ1, Δο

08:00-09:40

5ο ΠΛΗΡ + ΣΤΑΤ + ΟΔΕ

Ανάλυση και Σχεδίαση Πληροφοριακών Συστημάτων

Π. Κωνσταντόπουλος - Χ. Καπέτης

Δ12, Δ22, Δ23, Δ24

08:00-09:40

1ο ΛΟΧΡΗ (Μ-Ω) + ΟΔΕ

Μαθηματικός Λογισμός σε Επιχειρησιακά και Οικονομικά Προβλήματα

Α. Τσεκρέκος

Α21, Α22

08:40-10:20

7ο ΟΙΚ + ΔΕΤ + ΠΛΗΡ + ΟΔΕ + Μ&Ε

Θεωρία Παιγνίων και Αβεβαιότητας

Κ. Γάτσιος - Χ. Γκενάκος

Α23, Α24, Α25

08:40-10:20

3ο ΣΤΑΤ + ΔΕΟΣ

Στοχαστικές Διαδικασίες Ι

Χ. Παυλόπουλος

Α48

08:40-10:20

7ο ΟΔΕ

Χρηματοοικονομική Οικονομετρία

Γ. Κουρέτας

Αμφ.Δεριγνύ, Δ12

11:20-13:00

7ο ΛΟΧΡΗ

Φορολογία

Ν. Καραμπίνης

Α, Β, Γ, Χ, Υ1

11:20-13:00

1ο ΟΙΚ + ΔΕΟΣ + ΠΛΗΡ + ΣΤΑΤ + ΟΔΕ

Γενική Οικονομική Ιστορία

Ι. Κατσελίδης

Δο, Δ22

11:20-13:00

7ο Μ&Ε + ΟΙΚ + ΠΛΗΡ

Δημόσιες Σχέσεις και Διαχείριση Κρίσεων

Β. Σταθακόπουλος - Δ. Λυμπερόπουλος

Δ24

11:20-13:00

7ο ΟΔΕ

Μάρκετινγκ Υπηρεσιών

Α. Ζαρκάδα

Α21

12:00-13:40

7ο ΠΛΗΡ

Γραφικά Υπολογιστών

Γ. Παπαϊωάννου

Α22, Α23, Α24, Α25

12:00-13:40

1ο ΔΕΤ

Μαθηματικά Ι

Ε. Κρητικός

Α31, Α32

12:00-13:40

7ο ΔΕΟΣ

Διπλωματικό Σύστημα της Ε.Ε.

Δ. Μπουραντώνης

Α44, Α47

12:00-13:40

7ο ΣΤΑΤ + ΟΔΕ

Στατιστική Μάθηση

Ξ. Πεντελή

Αμφ.Δεριγνύ, Α, Β, Γ, Χ, Υ1, Δ12, Δο, Δ22, Δ23, Δ24

14:40-16:20

3ο ΟΔΕ (Α-Ω)

Μάρκετινγκ Ι (Αρχές Μάρκετινγκ)

Γ. Σιώμκος - Μ. Ψιλούτσικου

Α21, Α22, Α23, Α24, Α25, Α31

15:20-17:00

1ο Μ&Ε + 5ο ΛΟΧΡΗ + ΣΤΑΤ + ΟΙΚ + ΠΛΗΡ

Εισαγωγή στο Μάρκετινγκ

Κ. Ήντουνας

Α48

15:20-17:00

7ο ΔΕΤ

Ανάπτυξη και Σχεδίαση Κινητών (Mobile) Εφαρμογών

Σ. Λουνής

Αμφ.Δεριγνύ, Α, Β, Γ, Χ

18:00-19:40

3ο ΟΙΚ + Μ&Ε + ΟΔΕ ΕΕ + ΔΕΟΣ + ΣΤΑΤ + ΠΛΗΡ

Αρχές Κοινωνιολογίας

Δ. Λάλλας

Δο, Δ12, Δ22, Δ23, Δ24, Υ1

18:00-19:40

1ο ΠΛΗΡ + ΣΤΑΤ + ΔΕΟΣ + ΟΙΚ

Διακριτά Μαθηματικά

Π. Κατερίνης

Α23, Α24, Α25

18:40-20:20

6ο ΔΕΟΣ

Φορολογικές Πολιτικές

Ν. Χριστοδουλάκης

Α31, Α32, Α44, Α47

18:40-20:20

5ο ΛΟΧΡΗ + ΟΙΚ + ΠΛΗΡ + ΟΔΕ + ΔΕΟΣ

Η Λογιστική των Επιχειρηματικών Συνενώσεων

Ε. Δεμοιράκος

*

 

7ο ΔΕΤ

Ανάπτυξη Απασχολησιμότητας στην Ψηφιακή Εποχή

Κ. Γεωργίου

 

 

 

 

 

* Στο μάθημα «Ανάπτυξη Απασχολησιμότητας στην Ψηφιακή Εποχή» δεν θα πραγματοποιηθούν γραπτές εξετάσεις καθώς στο μάθημα υπάρχει απαλλακτική εργασία.

 

 

 

 

 

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΩΡΑ

ΕΞΑΜΗΝO ΣΠΟΥΔΩΝ

ΜΑΘΗΜΑ

ΕΞΕΤΑΣΤΗΣ

ΤΡΙΤΗ 1 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

Αμφ.Δεριγνύ, Δ24

08:00-09:40

7ο ΛΟΧΡΗ + ΔΕΟΣ + ΟΔΕ

Λογιστική Δημοσίου Τομέα

Χ. Τζόβας

Α, Β, Γ, Χ, Δο, Δ12

08:00-09:40

5ο ΟΔΕ + 5ο Μ&Ε + ΠΛΗΡ

Χρηματοδοτική Διοίκηση ΙΙ (Ειδικά Θέματα Χρηματοδοτικής Διοίκησης)

Γ. Μωράτης - Α. Δράκος

Α21, Α22, Α23, Α24

08:40-10:20

5ο ΔΕΟΣ + ΟΙΚ

Μακροοικονομικές Πολιτικές της Ε.Ε.

Μ. Κατσίμη

Α25, Α31, Α32, Α44, Α47

08:40-10:20

3ο ΔΕΤ

Ποσοτικές Μέθοδοι στην Οικονομία και την Διοίκηση ΙΙ

M. Ζαχαριάδης

Αμφ.Δεριγνύ, Α, Β, Γ, Χ, Υ1, Δ12

11:20-13:00

3ο ΛΟΧΡΗ + ΟΔΕ

Μαθηματικά Χρηματοπιστωτικής Ανάλυσης

Λ. Ρομπόλης

Δ22, Δ23, Δ24

11:20-13:00

3ο ΔΕΟΣ

Οικονομετρία Ι

Ι. Μπίλιας

Α21, Α22

12:00-13:40

7ο ΠΛΗΡ + Μ&Ε

Χρονολογικές Σειρές και Προβλέψεις

Σ. Δημέλη

Α23, Α24, Α35, Α25, Α31, Α32

12:00-13:40

7ο ΟΔΕ + 7ο Μ&Ε

Θέματα Επιχειρησιακής Πολιτικής και Στρατηγικής

Β. Παπαδάκης - Α. Ιωαννίδης

Α44, Α47, Α48

12:00-13:40

7ο ΔΕΤ + ΟΔΕ

Ηλεκτρονική Μάθηση και Διαχείριση Γνώσης

Α. Πουλυμενάκου - Ε. Σόντερκβιστ

Α, Χ, Υ1

14:40-16:20

1ο ΟΔΕ (Α-Λ)

Οικονομική Επιχειρήσεων

Α. Παπαλεξανδρής

Αμφ.Δεριγνύ, Δ12, Γ, Δο

14:40-16:20

1ο ΟΔΕ (Μ-Ω)

Οικονομική Επιχειρήσεων

Η. Καπουτσής

Δ22, Δ23, Δ24

14:40-16:20

5ο ΔΕΤ + ΟΙΚ + ΟΔΕ + ΣΤΑΤ

Μέθοδοι Βελτιστοποίησης στην Διοικητική Επιστήμη

Ε. Ζαχαριάδης

Α22, Α23, Α24, Α35, Α25, Α31, Α32

15:20-17:00

5ο ΟΙΚ + ΟΔΕ

Βιομηχανική Οργάνωση

Κ. Γάτσιος - Χ. Γκενάκος

Α44, Α47, Α48

15:20-17:00

7ο Μ&Ε

Διαπολιτισμική Επικοινωνία και Διοίκηση Επιχειρήσεων

Ε. Τσαχουρίδη

Αμφ.Δεριγνύ, Α, Β, Γ, Δο, Δ12, Δ22, Δ23

18:00-19:40

5ο ΟΔΕ

Αγγλικά V – Επιχειρησιακή Αλληλογραφία & Επικοινωνία

Κ. Καραγκούνη

Α23, Α24, Α25, Α31, Α32, Α44, Α47, Α48

18:40-20:20

3ο ΠΛΗΡ

Οργάνωση Συστημάτων Υπολογιστών

Σ. Βούλγαρης

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΩΡΑ

ΕΞΑΜΗΝO ΣΠΟΥΔΩΝ

ΜΑΘΗΜΑ

ΕΞΕΤΑΣΤΗΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ 2 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

Αμφ.Δεριγνύ, Α, Β, Γ, Δ12, Δο, Δ22, Δ23, Δ24

08:00-10:00

7ο ΟΔΕ + ΟΙΚ + ΔΕΟΣ

Ανάλυση Λογιστικών Καταστάσεων

Κ. Καραμάνης - Α. Τσάλας

Υ1

08:20-10:00

7ο ΔΕΤ

Επιχειρηματική Αναλυτική και Τεχνολογίες Εξατομίκευσης

Γ. Λεκάκος - Κ. Πραματάρη

Α22, Α23, Α24, Α25

18:40-10:20

5ο ΠΛΗΡ + ΣΤΑΤ + ΟΔΕ

Δίκτυα Επικοινωνιών

Θ. Αποστολόπουλος

Α32

18:40-10:20

7ο ΣΤΑΤ + ΟΔΕ

Βιοστατιστική ΙΙ

Π. Μπεσμπέας

Α44, Α47, Α48

18:40-10:20

7ο ΔΕΟΣ

Οικονομικά Κοινωνικών Πολιτικών Ε.Ε.

Χ. Λεβέντη

Η/Υ 1,2

09:20-11:00

7ο ΛΟΧΡΗ

Υπολογιστική Χρηματοοικονομική (Μαθηματικά & Υπολογιστική Χρηματοοικονομική)

Ξ. Καρταλά

Αμφ.Δεριγνύ, Δο, Δ24

11:40-13:20

7ο Μ&Ε + ΟΙΚ + ΠΛΗΡ + ΟΔΕ

Μάρκετινγκ Λιανικού και Χονδρικού Εμπορίου

Γ. Μπάλτας

Α, Β, Γ, Χ, Υ1

11:40-13:20

1ο ΠΛΗΡ

Εισαγωγή στην Οικονομική Επιστήμη

Σ. Δημέλη

Δ12

11:40-13:20

3ο ΣΤΑΤ + ΠΛΗΡ

Εισαγωγή στη Μαθηματική Ανάλυση

Α. Γιαννακόπουλος

Δ22, Δ23

11:40-13:20

5ο ΛΟΧΡΗ

Επιχειρηματική Ηθική

Γ. Παπαγιαννάκης

Α21, Α22, Α23, Α24, Α25

12:20-14:00

7ο ΟΙΚ + ΔΕΟΣ

Νομισματική Θεωρία και Πολιτική

Ε. Διοικητόπουλος

Α31

12:20-14:00

7ο ΔΕΤ + ΟΔΕ

Ψηφιακό Μάρκετινγκ

Α. Βρεχόπουλος

Α32, Α44, Α47, Α48

12:20-14:00

5ο ΟΔΕ + ΔΕΟΣ

Διοίκηση Παραγωγής και Υπηρεσιών

Π. Μανιάτης

Α, Β, Δ12

15:00-16:40

1ο ΔΕΟΣ

Μαθηματικά Ι

Α. Ντέμος

Γ, Δο, Χ, Υ1

15:00-16:40

1ο ΣΤΑΤ

Πιθανότητες Ι

Ε. Κυριακίδης

Δ22, Δ23, Δ24

15:00-16:40

7ο ΠΛΗΡ + 5ο ΟΔΕ + ΟΙΚ

Ασφάλεια Πληροφοριακών Συστημάτων

Γ. Στεργιόπουλος

Α21, Α22, Α23, Α24

15:40-17:20

1ο ΛΟΧΡΗ

Αστικό Δίκαιο

Χ. Αποστολόπουλος

Α31, Α32, Α44

15:40-17:20

3ο ΟΙΚ + ΔΕΟΣ + ΟΔΕ + ΠΛΗΡ

Οικονομική Γεωγραφία

Σ. Σπυρέλλης

Αμφ.Δεριγνύ

17:20-19:00

7ο ΟΙΚ + 7ο ΟΔΕ + 7ο ΔΕΟΣ + 7ο ΠΛΗΡ + 7ο ΛΟΧΡΗ + 7ο Μ&Ε + 7ο ΣΤΑΤ + 7ο ΔΕΤ

Εισαγωγή στην Παιδαγωγική Επιστήμη

Κ. Κουτρούμπα

Α25

19:20-21:00

7ο ΟΙΚ + 7ο ΟΔΕ + 7ο ΔΕΟΣ + 7ο ΠΛΗΡ + 7ο ΛΟΧΡΗ + 7ο Μ&Ε + 7ο ΣΤΑΤ + 7ο ΔΕΤ

Οργάνωση και Διοίκηση της Εκπαίδευσης και των Εκπαιδευτικών Μονάδων

Γ. Παπακωνσταντίνου

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΩΡΑ

ΕΞΑΜΗΝO ΣΠΟΥΔΩΝ

ΜΑΘΗΜΑ

ΕΞΕΤΑΣΤΗΣ

ΠΕΜΠΤΗ 3 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

Αμφ.Δεριγνύ, Β, Γ, Δ22, Δ23, Δ24

08:00-09:40

3ο ΠΛΗΡ + ΟΔΕ + ΣΤΑΤ

Δομές Δεδομένων

Ε. Μαρκάκης

Α, Χ, Δ12, Δο, Υ1

08:00-09:40

5ο ΟΙΚ + ΠΛΗΡ

Οικονομετρία Ι

Η. Τζαβαλής

Α21, Α22, Α23, Α24, Α25

08:40-10:20

3ο ΔΕΤ

Λήψη Επιχειρηματικών Αποφάσεων

Μ. Κρητικός

Α31

08:40-10:20

7ο ΟΔΕ + Μ&Ε

Συστήματα Στήριξης Αποφάσεων

Δ. Καρδαράς

Γ, Χ, Υ1, Δο

11:20-13:00

3ο ΛΟΧΡΗ (Α-Λ) + ΔΕΤ

Χρηματοοικονομική των Επιχειρήσεων

Ε. Καβουσανός

Αμφ.Δεριγνύ, Α, Β

11:20-13:00

3ο ΛΟΧΡΗ (Μ-Ω) + ΔΕΤ

Χρηματοοικονομική των Επιχειρήσεων

Α. Επίσκοπος

Δ22, Δ23, Δ24

11:20-13:00

7ο ΟΔΕ

Λήψη Επιχειρηματικών Αποφάσεων

Α. Παπαλεξανδρής

Α21, Α22, Α23

12:00-13:40

5ο Μ&Ε + ΟΙΚ

Εταιρική Ηθική και Υπευθυνότητα

Ε. Αποσπόρη - Χ. Τσανός

Α31, Α32, Α44, Α47, Α48

12:00-13:40

5ο ΣΤΑΤ + ΟΔΕ

Θεωρητική Στατιστική

Ι. Παπαγεωργίου

Αμφ.Δεριγνύ, Α,Β, Γ

14:40-16:20

3ο Μ&Ε + ΣΤΑΤ

Έρευνα Μάρκετινγκ

Β. Σταθακόπουλος

Δ12, Δο

14:40-16:20

7ο ΠΛΗΡ + ΟΔΕ + ΟΙΚ

Ειδικά Θέματα Επιχειρησιακής Έρευνας

Α. Λιανέας

Δ22, Δ23, Δ24

14:40-16:20

1ο ΔΕΤ

Εισαγωγή στο Μάρκετινγκ

Α. Βρεχόπουλος

Α21, Α22

15:20-17:00

3ο ΟΙΚ + 7ο ΔΕΟΣ + ΟΔΕ + ΠΛΗΡ

Μαρξιστική Οικονομική Ι

Α. Βλάχου

Α23, Α24, Α25

15:20-17:00

5ο ΟΔΕ + ΠΛΗΡ + ΟΙΚ

Διαφήμιση & Προώθηση Πωλήσεων

Α. Ζαρκάδα

Α31, Α32, Α44, Α47, Α48

15:20-17:00

7ο ΛΟΧΡΗ

Διεθνής Χρηματοοικονομική

Δ. Γεωργούτσος

Αμφ.Δεριγνύ, Α, Β, Γ, Δο, Δ12, Δ23, Δ24

18:00-19:40

1ο ΟΔΕ

Μικροοικονομική Ι

Κ. Μπουρλάκης - Β. Μπαγέρη

Α21, Α22, Α23, Α24, Α25, Α31, Α32, Α44, Α47, Α48

18:40-20:20

1ο ΟΙΚ

Στατιστική Ι

Ε. Τσομπανάκη

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΩΡΑ

ΕΞΑΜΗΝO ΣΠΟΥΔΩΝ

ΜΑΘΗΜΑ

ΕΞΕΤΑΣΤΗΣ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 4 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

Αμφ.Δεριγνύ, Δ12, Δο

08:40-10:20

ΟΔΕ ΕΕ + ΠΛΗΡ + ΔΕΤ

Διεθνείς Οικονομικές Σχέσεις

Γ. Βάμβουκας

Χ, Υ1

08:40-10:20

5ο ΛΟΧΡΗ + ΠΛΗΡ

Επιχειρηματικότητα

Γ. Παπαγιαννάκης

Δ22, Δ23

08:40-10:20

7ο Μ&Ε + ΟΔΕ

Μάρκετινγκ Αγροτικών Προϊόντων και Τροφίμων

Γ. Παινέσης

Α22, Α23

08:00-09:40

5ο ΟΙΚ + ΟΔΕ + ΠΛΗΡ + ΔΕΟΣ

Αγροτική Οικονομική

Σ. Σπυρέλλης

Α24

08:00-09:40

7ο ΠΛΗΡ + ΟΔΕ + ΟΙΚ + ΔΕΤ + ΣΤΑΤ

Εξόρυξη Γνώσης από Βάσεις Δεδομένων και τον Παγκόσμιο Ιστό

M. Βαζιργιάννης

Α25

08:00-09:40

5ο ΣΤΑΤ

Εφαρμοσμένα Γραμμικά Μοντέλα

Β. Βασδέκης

Α31, Α32

08:00-09:40

7ο ΔΕΤ

Ειδικές Προσεγγίσεις της Ηγεσίας

Κ. Γεωργίου

Α44, Α47, Α48

08:00-09:40

5ο ΔΕΟΣ

Δημόσια Οικονομική

Π. Καμμάς

Α, Β

11:00-12:40

1ο ΟΙΚ + 1ο ΟΔΕ + 1ο ΔΕΟΣ + 1ο ΠΛΗΡ + 1ο ΛΟΧΡΗ + 1ο Μ&Ε + 1ο ΣΤΑΤ + 1ο ΔΕΤ

Αγγλική Γλώσσα Ι – Βασικά Επιχειρησιακά Αγγλικά: Μέρος Α

Φ. Καραμητρόγλου

Α

11:00-12:40

1ο ΟΙΚ + 1ο ΟΔΕ + 1ο ΔΕΟΣ + 1ο ΠΛΗΡ + 1ο Μ&Ε + 1ο ΣΤΑΤ + 1ο ΔΕΤ

Γαλλική Γλώσσα Ι – Βασικά Επιχειρησιακά Γαλλικά: Μέρος Α

Γ. Βομπίρη

Α

11:00-12:40

1ο ΟΙΚ + 1ο ΟΔΕ + 1ο ΔΕΟΣ + 1ο ΠΛΗΡ + 1ο Μ&Ε + 1ο ΣΤΑΤ + 1ο ΔΕΤ

Γερμανική Γλώσσα Ι – Βασικά Επιχειρησιακά Γερμανικά: Μέρος Α

Ι. Ζήκου

Α, Χ, Υ1

13:40-15:20

3ο ΟΔΕ (Α-Λ)

Ποσοτικές Μέθοδοι ΙΙΙ (Οικονομετρία)

Γ. Βάμβουκας

Αμφ.Δεριγνύ, Β, Γ, Δ12, Δ22

13:40-15:20

3ο ΟΔΕ (Μ-Ω)

Ποσοτικές Μέθοδοι ΙΙΙ (Οικονομετρία)

Δ. Δημητρίου

Α, Β

13:40-15:20

8ο ΟΙΚ

Διάρθρωση και Προβλήματα της Ελληνικής Οικονομίας

Ε. Λουρή

Α21

13:00-14:40

7ο ΣΤΑΤ

Ειδικά Θέματα Στατιστικής και Πιθανοτήτων: Εισαγωγή στη Θεωρία Μέτρου με αναφορές στις Πιθανότητες και τη Στατιστική

Α. Γιαννακόπουλος - Ν. Φράγκος

Α22, Α23

13:00-14:40

7ο ΛΟΧΡΗ

Επιχειρησιακή Πολιτική και Στρατηγική

Β. Παπαδάκης

Α24, Α25

13:00-14:40

1ο Μ&Ε

Εισαγωγή στην Πληροφορική

Δ. Δρόσος - Ε. Καφέζα

Α31, Α32

13:00-14:40

5ο ΠΛΗΡ + ΟΔΕ + ΣΤΑΤ

Λογική

Ε. Φουστούκου

Α44, Α47, Α48

13:00-14:40

7ο ΔΕΤ + ΟΙΚ

Χρηματοοικονομική Μηχανική

Α. Ρεφενές

Α24, Α25

16:20-18:00

7ο ΟΙΚ +7ο ΟΔΕ +7ο ΔΕΟΣ +7ο ΠΛΗΡ +7ο ΛΟΧΡΗ +7ο Μ&Ε +7ο ΣΤΑΤ +7ο ΔΕΤ

Εκπαιδευτική Αξιολόγηση

Κ. Κουτρούμπα

Α, Β, Γ, Χ, Δο, Δ12

18:40-20:20

3ο ΟΙΚ + 3ο ΠΛΗΡ + 3ο ΣΤΑΤ + 3ο ΔΕΟΣ + 3ο Μ&Ε + 3ο ΛΟΧΡΗ + 3ο ΔΕΤ + 3ο ΟΔΕ

Αγγλική Γλώσσα ΙΙΙ – Ενδιάμεσα Επιχειρησιακά Αγγλικά: Μέρος Α

Φ. Καραμητρόγλου

Α

18:40-20:20

3ο ΟΙΚ + 3ο ΠΛΗΡ + 3ο ΣΤΑΤ + 3ο ΔΕΟΣ + 3ο Μ&Ε + 3ο ΔΕΤ + 3ο ΟΔΕ

Γαλλική Γλώσσα ΙΙΙ – Ενδιάμεσα Επιχειρησιακά Γαλλικά: Μέρος Α

Γ. Βομπίρη

Α

18:40-20:20

3ο ΟΙΚ + 3ο ΠΛΗΡ + 3ο ΣΤΑΤ + 3ο ΔΕΟΣ + 3ο Μ&Ε + 3ο ΔΕΤ + 3ο ΟΔΕ

Γερμανική Γλώσσα ΙΙΙ – Ενδιάμεσα Επιχειρησιακά Γερμανικά: Μέρος Α

Ι. Ζήκου

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΩΡΑ

ΕΞΑΜΗΝO ΣΠΟΥΔΩΝ

ΜΑΘΗΜΑ

ΕΞΕΤΑΣΤΗΣ

ΔΕΥΤΕΡΑ 7 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

Δο

08:00-09:40

7ο ΟΙΚ +7ο ΟΔΕ +7ο ΔΕΟΣ +7ο ΠΛΗΡ +7ο ΛΟΧΡΗ +7ο Μ&Ε +7ο ΣΤΑΤ +7ο ΔΕΤ

Πρακτική Άσκηση στη Διδασκαλία Ι

Β. Μπρίνια

Α21, Α22, Α23, Α24, Α25, Α31, Α32, Α44, Α47, Α48

10:00-11:40

5ο ΟΙΚ + Μ&Ε + ΣΤΑΤ + ΠΛΗΡ + ΟΔΕ

Δημόσια Οικονομική Ι

Θ. Παλυβός

Η/Υ 1, 2, 3

10:00-11:40

3ο Μ&Ε (Α-Ω)

Ποσοτικές Μέθοδοι ΙΙ

Γ. Παινέσης - Η. Μπαλαφούτης

Αμφ.Δεριγνύ, Α, Β, Γ

10:40-12:20

1ο ΣΤΑΤ

Γραμμική Άλγεβρα Ι

Δ. Παππάς

Χ, Υ1, Δ24

10:40-12:20

3ο ΔΕΟΣ + ΠΛΗΡ + ΟΔΕ

Διεθνές Οικονομικό Δίκαιο

Γ. Καρύδης

Δ12

10:40-12:20

3ο ΔΕΤ + 5ο ΟΔΕ + 5ο ΛΟΧΡΗ

Προγραμματισμός ΙΙ

Δ. Σπινέλλης

Α21, Α22, Α23, Α24, Α25

13:20-15:00

1ο ΔΕΟΣ + ΣΤΑΤ + ΟΙΚ

Εισαγωγή στην Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Σ. Μπλαβούκος

Α31, Α32, Α44

13:20-15:00

7ο Μ&Ε + ΟΙΚ

Αναλυτική Μάρκετινγκ

Π. Ρεπούσης

Α48

13:20-15:00

7ο ΠΛΗΡ + ΟΔΕ

Τεχνολογία Πολυμέσων

Γ. Ξυλωμένος - Γ. Πολύζος

Η/Υ 1, 2, 3

13:20-15:00

3ο ΟΔΕ

Πληροφοριακά Συστήματα

Δ. Καρδαράς

Αμφ.Δεριγνύ, Β, Δο, Δ12

14:00-15:40

3ο ΛΟΧΡΗ (Μ-Ω) + ΠΛΗΡ + ΔΕΤ

Χρηματοοικονομική Λογιστική Ι

Δ. Χέβας

Α, Χ, Υ1

14:00-15:40

3ο ΛΟΧΡΗ (Α-Λ) + ΠΛΗΡ + ΔΕΤ

Χρηματοοικονομική Λογιστική Ι

Α. Μπάλλας

Δ23

14:00-15:40

7ο ΔΕΤ

Ανάλυση Επενδύσεων

Α. Ρεφενές

Δ24

14:00-15:40

7ο ΟΙΚ + ΠΛΗΡ

Διεθνείς Νομισματικές Σχέσεις

Π. Κολιούση

Α21, Α22, Α23

16:40-18:20

5ο Μ&Ε + ΟΙΚ + ΠΛΗΡ + ΟΔΕ + ΔΕΤ

Εταιρική Επικοινωνιακή Στρατηγική

Ε. Νικάνδρου - Δ. Λυμπερόπουλος - Α. Ευαγγελάτος

Α24, Α25

16:40-18:20

3ο ΣΤΑΤ

Εισαγωγή στην Οικονομική Επιστήμη

Α. Λειβαδά

Α31

16:40-18:20

7ο ΔΕΟΣ + ΟΔΕ

Διεθνής Νομισματική

Σ. Καλυβίτης

Α44, Α47, Α48

16:40-18:20

5ο ΛΟΧΡΗ + ΔΕΟΣ + ΟΔΕ

Συμπεριφορική Χρηματοοικονομική

Ι. Κροκιδά

Η/Υ 1

16:40-18:20

5ο ΟΔΕ

Επιχειρηματική Πληροφορική και Βάσεις Δεδομένων

Ξ. Μαμάκου

Αμφ.Δεριγνύ, Δ12, Α, Β, Γ, Χ, Υ1, Δο, Δ22, Δ23, Δ24

17:20-19:00

7ο ΟΔΕ + ΠΛΗΡ + ΟΙΚ + ΣΤΑΤ

Λογιστική Κόστους

Σ. Κοέν

Δ23, Δ24

19:20-21:00

7ο ΣΤΑΤ + 7ο ΛΟΧΡΗ + ΟΔΕ

Αναλογιστικά ΙΙ

Α. Ζυμπίδης

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΩΡΑ

ΕΞΑΜΗΝO ΣΠΟΥΔΩΝ

ΜΑΘΗΜΑ

ΕΞΕΤΑΣΤΗΣ

ΤΡΙΤΗ 8 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

Αμφ.Δεριγνύ

08:00-09:40

7ο ΟΔΕ

Χρηματοδοτική Διοίκηση ΙΙΙ

Κ. Κασιμάτης

Α, Β, Γ, Χ, Υ1

08:00-09:40

1ο ΟΙΚ

Μαθηματικά για Οικονομολόγους Ι

Η. Φλυτζάνης

Δ12

08:00-09:40

7ο ΠΛΗΡ + ΔΕΤ + ΟΙΚ

Ασύρματα Δίκτυα και Κινητές Επικοινωνίες

Β. Σύρης

Δ23, Δ24

08:00-09:40

5ο ΔΕΤ

Ανάπτυξη και Αρχιτεκτονικές Πληροφοριακών Συστημάτων

Κ. Πραματάρη

Α24, Α25, Α31, Α32

08:40-10:20

1ο Μ&Ε + ΣΤΑΤ

Εισαγωγή στη Διοίκηση Επιχειρήσεων

Ε. Νικάνδρου - Λ. Παναγιωτοπούλου

Αμφ.Δεριγνύ, Α, Β, Γ, Χ, Υ1, Δ12, Δ22, Δ23

11:20-13:00

1ο ΟΔΕ

Ποσοτικές Μέθοδοι Ι (Γενικά Μαθηματικά για τη Διοίκηση των Επιχειρήσεων)

Π. Λορεντζιάδης

Δο

11:20-13:00

5ο ΠΛΗΡ + ΣΤΑΤ + ΟΔΕ

Τεχνητή Νοημοσύνη

Ι. Ανδρουτσόπουλος

Α21, Α22, Α23, Α24, Α25, Α31, Α32, Α44

12:00-13:40

5ο ΟΙΚ + 7ο ΔΕΟΣ + ΠΛΗΡ + ΟΔΕ

Οικονομική της Εργασίας

Π. Κολιούση

Αμφ.Δεριγνύ, Α, Β, Γ, Δ12, Δο

14:40-16:20

3ο ΟΙΚ + ΠΛΗΡ + ΣΤΑΤ

Μικροοικονομική Θεωρία Ι

Κ. Γάτσιος

Δ22, Δ23, Δ24

14:40-16:20

3ο Μ&Ε + ΟΙΚ

Λήψη Επιχειρηματικών Αποφάσεων

Π. Ρεπούσης

Α21, Α22, Α23, Α24, Α25

15:20-17:00

1ο ΔΕΤ

Εισαγωγή στην Πληροφορική

Δ. Μητρόπουλος

Η/Υ 1,2,3

14:40-16:20

5ο ΟΔΕ + 5ο ΛΟΧΡΗ + ΟΙΚ + ΠΛΗΡ (Α-Λ)

Λογιστικά Πληροφοριακά Συστήματα μέσω διαδικτύου

Ο. Βλησμάς

Αμφ.Δεριγνύ, Α, Β, Γ, Χ, Υ1

18:00-19:40

7ο ΟΙΚ + 5ο ΔΕΟΣ

Τραπεζική Θεωρία και Πρακτική (Τραπεζική)

Σ. Παγκράτης

Δο

18:00-19:40

7ο Μ&Ε + ΟΙΚ

Αναλυτική Διαδικτύου

Π. Ρεπούσης

Α21, Α22, Α23, Α24, Α25

18:40-20:20

3ο ΠΛΗΡ + ΣΤΑΤ + ΔΕΤ

Προγραμματισμός Υπολογιστών με C ++

Γ. Παπαϊωάννου

Α31, Α32, Α48

18:40-20:20

7ο ΔΕΤ + ΔΕΟΣ + ΣΤΑΤ

Επιχειρηματικότητα

Ε. Βουδούρη

Η/Υ 1,2,3

18:00-19:40

5ο ΟΔΕ + 5ο ΛΟΧΡΗ + ΟΙΚ + ΠΛΗΡ (Μ-Ω)

Λογιστικά Πληροφοριακά Συστήματα μέσω διαδικτύου

Ο. Βλησμάς

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΩΡΑ

ΕΞΑΜΗΝO ΣΠΟΥΔΩΝ

ΜΑΘΗΜΑ

ΕΞΕΤΑΣΤΗΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ 9 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

Αμφ.Δεριγνύ, Δ12, Δ23, Δ24

08:00-09:40

5ο ΛΟΧΡΗ + 5ο ΟΙΚ + 5ο ΔΕΟΣ

Αγγλική Γλώσσα V - Επιχειρησιακή Αλληλογραφία & Επικοινωνία

Ε. Μπάλιου

Δο

08:00-09:40

5ο ΠΛΗΡ + 5ο ΣΤΑΤ + 5ο ΔΕΤ

Αγγλική Γλώσσα V - Επιχειρησιακή Αλληλογραφία & Επικοινωνία

Ε. Μπάλιου

X

08:00-09:40

5ο Μ&Ε

Αγγλική Γλώσσα V - Επιχειρησιακή Αλληλογραφία & Επικοινωνία

Κ. Καραγκούνη

X

08:00-09:40

5ο ΟΙΚ + 5ο ΔΕΟΣ + 5ο ΠΛΗΡ + 5ο ΣΤΑΤ + 5ο ΔΕΤ + 5ο Μ&Ε + 5ο ΟΔΕ

Γαλλική Γλώσσα V- Επιχειρησιακή Αλληλογραφία & Επικοινωνία

Γ. Βομπίρη

X

08:00-09:40

5ο ΟΙΚ + 5ο ΔΕΟΣ + 5ο ΠΛΗΡ + 5ο ΣΤΑΤ + 5ο ΔΕΤ + 5ο Μ&Ε + 5ο ΟΔΕ

Γερμανική Γλώσσα V- Επιχειρησιακή Αλληλογραφία & Επικοινωνία

Ι. Ζήκου

Α24, Α25, Α31 ,Α32

08:00-09:40

7ο ΟΔΕ

Παίγνια Επιχειρηματικής Στρατηγικής

Μ. Ψιλούτσικου

Αμφ.Δεριγνύ, Δο, Χ, Υ1

11:20-13:00

3ο ΟΔΕ (Α-Λ) + ΟΙΚ

Εμπορικό Δίκαιο Ι (Θεσμικά Θέματα Οργάνωσης των Επιχειρήσεων)

Χ. Ταρνανίδου

Α, Β, Γ. Δ12

11:20-13:00

3ο ΟΔΕ (Μ-Ω) + ΟΙΚ

Εμπορικό Δίκαιο Ι (Θεσμικά Θέματα Οργάνωσης των Επιχειρήσεων)

Α. Κουλορίδας

Δ22, Δ23, Δ24

11:20-13:00

7ο ΔΕΟΣ

Εξωτερικές Σχέσεις της Ε.Ε.

Σ. Μπλαβούκος

Α23

11:20-13:00

5ο ΣΤΑΤ + ΔΕΟΣ + ΟΔΕ

Στατιστική κατά Bayes

Ν. Δεμίρης

Α25

11:20-13:00

7ο Μ&Ε + ΟΙΚ

Σχεδιασμός Δημιουργικού και Διαφημιστικών Μηνυμάτων

Β. Σταθακόπουλος - Α. Ευαγγελάτος

Α31, Α32

11:20-13:00

7ο ΛΟΧΡΗ + ΟΔΕ

Εναλλακτικές Επενδύσεις

Ι. Σαμαντάς

Η/Υ 1,2,3

11:20-13:00

3ο ΔΕΤ

Ποσοτικές Μέθοδοι στην Οικονομία και την Διοίκηση ΙΙ

Η. Μπαλαφούτης

H/Υ 1, 2, 3

14:20-16:00

3ο ΟΙΚ (Α-Λ)

Εφαρμογές Η/Υ

Σ. Παγκράτης - Γ. Χρόνης

Αμφ.Δεριγνύ, Α, Β, Γ, Χ, Υ1, Δ12, Δ22, Δ23

14:40-16:20

1ο ΠΛΗΡ + 5ο ΟΔΕ + ΔΕΟΣ + ΟΙΚ + ΣΤΑΤ + ΛΟΧΡΗ

Εισαγωγή στον Προγραμματισμό Υπολογιστών

Α. Δημάκης

Α22

14:40-16:20

7ο ΔΕΤ

Εφαρμοσμένη Μηχανική Μάθηση

Π. Λουρίδας

H/Υ 1, 2, 3

17:40-19:20

3ο ΟΙΚ (Μ-Ω)

Εφαρμογές Η/Υ

Σ. Παγκράτης - Γ. Χρόνης

Αμφ.Δεριγνύ, Α

18:00-19:40

1ο ΛΟΧΡΗ (Α-Λ)

Στατιστική για Επιχειρήσεις

Π. Μερκούρης

Β, Γ, Χ

18:00-19:40

1ο ΛΟΧΡΗ (Μ-Ω)

Στατιστική για Επιχειρήσεις

Σ. Ψαράκης - Μ. Αϋφαντή

Δ12

18:00-19:40

7ο ΠΛΗΡ

Ειδικά Θέματα Αλγορίθμων

Γ. Ζώης

Δ23, Δ24

18:00-19:40

1ο ΔΕΟΣ

Χρηματοοικονομική Λογιστική

Ε. Δεμοιράκος

Α24, Α25, Α31, Α32

18:00-19:40

5ο ΟΔΕ + ΔΕΟΣ + ΟΙΚ

Διοίκηση Ανθρωπίνων Πόρων

Η. Καπουτσής

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΩΡΑ

ΕΞΑΜΗΝO ΣΠΟΥΔΩΝ

ΜΑΘΗΜΑ

ΕΞΕΤΑΣΤΗΣ

ΠΕΜΠΤΗ 10 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

Αμφ.Δεριγνύ, Δο, Χ, Υ1

08:00-09:40

3ο ΔΕΟΣ

Μικροοικονομική ΙΙ

Κ. Ρουμανιάς

Δ22, Δ23, Δ24

08:00-09:40

5ο ΛΟΧΡΗ

Τραπεζική Χρηματοοικονομική

K. Δράκος

Α22, Α23, Α24, Α25

08:00-09:40

7ο Μ&Ε + ΟΙΚ + ΠΛΗΡ

Διοίκηση Ποιότητας και Αλλαγών

Μ. Βακόλα

Α31

08:00-09:40

7ο ΔΕΤ + 7ο ΟΔΕ + ΔΕΟΣ

Συστήματα Διαχείρισης Επιχειρησιακών Πόρων

Γ. Ιωάννου

Η/Υ 1,2,3

09:00-10:20

1ο ΟΙΚ

Εισαγωγή στους Η/Υ

Γ. Χρόνης

Αμφ.Δεριγνύ, Δ12, Α, Β, Γ, Χ, Υ1

11:20-13:00

3ο Μ&Ε + ΠΛΗΡ + ΔΕΤ + ΣΤΑΤ + ΔΕΟΣ + ΟΙΚ

Διαφήμιση

Φ. Κοκκινάκη - Α. Ευαγγελάτος

Δο, Δ24

11:20-13:00

5ο ΔΕΤ + ΠΛΗΡ + ΟΙΚ

Οργανωσιακή Ψυχολογία

Γ. Νικολάου

Α21, Α22, Α23, Α24

18:00-19:40

1ο ΣΤΑΤ + ΟΔΕ + Μ&Ε

Εισαγωγή στον Προγραμματισμό με R

Ι. Ντζούφρας

Α25, Α31, Α32, Α44

11:20-13:00

5ο ΟΔΕ

Αγορές Χρήματος και Αξιογράφων Σταθερού Εισοδήματος

Γ. Κουρέτας

Η/Υ 1,2,3

12:00-13:40

3ο ΛΟΧΡΗ (Α-Κλ) + ΟΔΕ + ΟΙΚ

Στοιχεία Ανάπτυξης Επιχειρησιακών Λύσεων με τη Βοήθεια της Πληροφορικής

Ξ. Καρταλά

Αμφ.Δεριγνύ, Α, Β, Γ

14:40-16:20

1ο ΔΕΤ

Λογιστική Ι

Ν. Καραμπίνης

Δ22, Δ23, Δ24, Δο

14:40-16:20

5ο ΟΙΚ

Δίκαιο και Οικονομικά

Β. Καραπάνου

Α22, Α24, Α25, Α31, Α32

14:40-16:20

5ο Μ&Ε + 5ο ΟΔΕ + ΟΙΚ

Πληροφοριακά Συστήματα Διοίκησης

Ν. Πουλούδη - Α. Πουλυμενάκου

Α48

14:40-16:20

7ο ΣΤΑΤ

Οικονομετρία

Α. Λειβαδά - Ι. Βρόντος

Η/Υ 1,2,3

15:20-17:00

3ο ΛΟΧΡΗ (Κο-Ρ) + ΟΔΕ + ΟΙΚ

Στοιχεία Ανάπτυξης Επιχειρησιακών Λύσεων με τη Βοήθεια της Πληροφορικής

Ξ. Καρταλά

Αμφ.Δεριγνύ, Α, Β, Γ, Χ, Δο, Δ12

18:00-19:40

5ο ΔΕΟΣ + 7ο ΟΙΚ

Οικονομικά του Περιβάλλοντος (Οικονομική του Περιβάλλοντος και των Φυσικών Πόρων)

Φ. Κουντούρη

Δ24

18:00-19:40

7ο ΔΕΤ + 7ο ΠΛΗΡ + ΣΤΑΤ

Συνδυαστική Βελτιστοποίηση

Γ. Μούρτος

Α24

18:00-19:40

3ο ΣΤΑΤ

Εισαγωγή στη Μηχανογραφημένη Λογιστική και Χρηματοοικονομική

Ε. Βρέντζου

Α31, Α32, Α48

18:00-19:40

7ο Μ&Ε + 7ο ΟΔΕ + ΟΙΚ

Βιομηχανικό Β2Β Μάρκετινγκ

Κ. Ήντουνας

Η/Υ 1,2,3

18:40-20:20

3ο ΛΟΧΡΗ (Σ-Ω) + ΟΔΕ + ΟΙΚ

Στοιχεία Ανάπτυξης Επιχειρησιακών Λύσεων με τη Βοήθεια της Πληροφορικής

Ξ. Καρταλά

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΩΡΑ

ΕΞΑΜΗΝO ΣΠΟΥΔΩΝ

ΜΑΘΗΜΑ

ΕΞΕΤΑΣΤΗΣ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 11 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

Α, Β, X

08:00-09:40

1ο ΛΟΧΡΗ (Α-Λ)

Αρχές Χρηματοοικονομικής Λογιστικής

Α. Παπαδάκη

Δ12, Δ22, Δ23, Δ24

08:00-09:40

1ο ΛΟΧΡΗ (Μ-Ω)

Αρχές Χρηματοοικονομικής Λογιστικής

Δ. Γκίκας - Ο. Παυλοπούλου

Α21, Α22, Α23, Α24

08:40-10:20

1ο ΔΕΟΣ + ΠΛΗΡ

Μικροοικονομική Ι

Γ. Οικονομίδης

Α31, Α32, Α44, Α47

08:40-10:20

5ο ΠΛΗΡ + 5ο ΟΔΕ

Αξιολόγηση Επενδύσεων με Εφαρμογές στη Πληροφορική

Ε. Μαγείρου

*

08:00-09:40

7ο ΔΕΤ

Ανάπτυξη Προσωπικών Ικανοτήτων

Γ. Νικολάου

Αμφ.Δεριγνύ, Δ22, Δ23, Δ24

11:20-13:00

7ο ΟΔΕ

Οργανωσιακή Συμπεριφορά

Α. Λαμπάκη

Α, Β, Χ

11:20-13:00

1ο ΠΛΗΡ + ΔΕΟΣ + ΟΔΕ

Εισαγωγή στην Επιστήμη Υπολογιστών

Ι. Κουτσόπουλος

Γ, Δο

11:20-13:00

7ο ΛΟΧΡΗ + ΔΕΟΣ + ΟΙΚ

Ελεγκτική (Ελεγκτική Ι)

Α. Μπάλλας

Δ12

11:20-13:00

5ο ΔΕΟΣ

Θεωρία Παιγνίων και Εφαρμογές

Λ. Πεχλιβάνος

Α21, Α22, Α23, Α24, Α25, Α31, Α32, Α44, Α47

12:00-13:40

3ο ΟΙΚ + ΠΛΗΡ + ΣΤΑΤ

Μακροοικονομική Θεωρία Ι

Ε. Βασιλάτος

Αμφ.Δεριγνύ, Δ22, Δ23, Δ24, Υ1

14:40-16:20

3ο ΟΔΕ (Α-Ω) + ΟΙΚ

Οργάνωση και Διοίκηση Επιχειρήσεων Ι

Α. Ιωαννίδης - Δ.Μανωλόπουλος

Α, Β, Γ, Χ, Δο, Δ12

14:40-16:20

1ο Μ&Ε + ΟΙΚ + ΠΛΗΡ + ΟΔΕ + ΔΕΟΣ

Ψυχολογία

Ε. Αποσπόρη - Φ. Κοκκινάκη

Α21, Α22, Α23

15:20-17:00

3ο ΔΕΤ + ΔΕΟΣ + ΟΙΚ + ΠΛΗΡ

Οργανωσιακή Συμπεριφορά και Ηγεσία

Β. Αγαπητού

Α25, Α31

15:20-17:00

7ο ΔΕΟΣ + 7ο ΛΟΧΡΗ + ΟΔΕ

Μαθηματική Οικονομική

Σ. Βασιλάκης

Α32

15:20-17:00

7ο ΠΛΗΡ + ΟΙΚ + ΔΕΟΣ + Μ&Ε

Δημιουργία και Χρήση Ψηφιακού Εκπαιδευτικού Υλικού

Α. Ανδρούτσος

Α44, Α47, Α48

15:20-17:00

5ο ΣΤΑΤ + ΠΛΗΡ + ΟΔΕ

Γενικευμένα Γραμμικά Μοντέλα

Ι. Βρόντος - Ν. Δεμίρης

Αμφ.Δεριγνύ, Δ12, Δ22, Δ23, Δ24, Δο

18:00-19:40

3ο ΔΕΟΣ

Χρηματοδοτική

Ν. Τοπάλογλου

Γ, Χ, Υ1

18:00-19:40

7ο Μ&Ε+ ΔΕΟΣ

Διοίκηση Διεθνών Επιχειρήσεων

Δ. Μανωλόπουλος

H/Y 1,2,3

18:00-19:40

5ο ΣΤΑΤ + ΠΛΗΡ + ΟΔΕ

Γενικευμένα Γραμμικά Μοντέλα

Ι. Βρόντος - Ν. Δεμίρης

Α21, Α22, Α23, Α24, Α25, Α31, Α32

18:40-20:20

5ο ΟΙΚ + ΔΕΤ

Αξιολόγηση Επενδύσεων

Η. Τζαβαλής

Α44

18:40-20:20

7ο ΔΕΤ + 7ο ΟΔΕ + ΣΤΑΤ

Επιχειρηματική Ευφυΐα και Ανάλυση Μεγάλων Δεδομένων

Δ. Χατζηαντωνίου

Α47, Α48

18:40-20:20

7ο ΟΔΕ

Αποτίμηση Επιχειρήσεων

Σ. Σπηλιώτη

 

 

 

 

 

* Στο μάθημα «Ανάπτυξη Προσωπικών Ικανοτήτων» δεν θα πραγματοποιηθούν γραπτές εξετάσεις καθώς στο μάθημα υπάρχει απαλλακτική εργασία.

 

 

 

 

 

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΩΡΑ

ΕΞΑΜΗΝO ΣΠΟΥΔΩΝ

ΜΑΘΗΜΑ

ΕΞΕΤΑΣΤΗΣ

ΔΕΥΤΕΡΑ 14 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

Αμφ.Δεριγνύ, Α, Β, Γ, Χ, Δο, Δ12

08:00-09:40

3ο ΟΔΕ (Α-Ω) + ΔΕΟΣ

Εισαγωγή στη Χρηματοοικονομική Λογιστική (Λογιστική Ι)

Ε. Δεδούλης

Α21, Α22, Α23

08:40-10:20

3ο ΟΙΚ + ΔΕΟΣ + ΠΛΗΡ + ΟΔΕ

Οικονομική Ιστορία της Ελλάδος

Γ. Αλογοσκούφης

Α24, Α25

08:40-10:20

7ο ΔΕΤ

Στοχαστική Μοντελοποίηση και Προσομοίωση

Γ. Μούρτος - Γ. Λεκάκος

Α31

08:40-10:20

7ο Μ&Ε + ΠΛΗΡ + ΟΔΕ + ΟΙΚ

Συμβουλευτική των Επιχειρήσεων

Ε. Γαλανάκη - Λ. Παναγιωτοπούλου

Αμφ.Δεριγνύ, Δ12, Α, Β, Γ, Χ, Υ1, Δο

11:20-13:00

1ο ΟΙΚ + 1ο Μ&Ε

Εισαγωγή στην Οικονομική Ανάλυση Ι

Ε. Ζαχαριάς

Δ22, Δ23, Δ24

11:20-13:00

5ο ΛΟΧΡΗ + ΔΕΤ

Ανάλυση και Διαχείριση Χαρτοφυλακίου

Γ. Λελεδάκης

Α21, Α22

12:00-13:40

7ο ΔΕΟΣ + ΣΤΑΤ

Διαχείριση Χαρτοφυλακίου

Ν. Τοπάλογλου

Α25

12:00-13:40

7ο ΠΛΗΡ + ΟΔΕ

Οικονομικά των Δικτύων

Γ. Σταμούλης

Α32

12:00-13:40

7ο ΔΕΤ

Ανάλυση Κοινωνικών Δικτύων - Social Networκ Analytics

Δ. Πουρναράκης

Α48

12:00-13:40

7ο ΣΤΑΤ

Στοχαστικές Διαδικασίες ΙΙ

Α. Γιαννακόπουλος - Μ. Ζαζάνης

Αμφ.Δεριγνύ, Α, Β, Γ, Χ

14:40-16:20

1ο ΠΛΗΡ

Μαθηματικά Ι

Σ. Τουμπής

Δ12, Δο

14:40-16:20

7ο ΛΟΧΡΗ + 7ο ΟΔΕ + ΠΛΗΡ

Λογιστική των Χρηματοδοτικών Εργαλείων

Γ. Σιουγλέ

Α22

15:20-17:00

7ο ΔΕΤ + ΟΔΕ

Ανάλυση και Σχεδιασμός Συστημάτων Διανομής και Μεταφορών

Κ. Ανδρουτσόπουλος

Α24, Α25

15:20-17:00

7ο ΟΙΚ

Χρηματοοικονομικά Θέματα

Π. Σακελλάρης

Α31, Α32, Α44

15:20-17:00

3ο ΣΤΑΤ + ΟΔΕ

Δημογραφική Στατιστική

Α. Κωστάκη

Αμφ.Δεριγνύ, Δ12, Α, Β, Γ, Χ, Υ1, Δο, Δ22

18:00-19:40

5ο ΟΙΚ + ΟΔΕ + ΠΛΗΡ

Ιστορία Οικονομικής Σκέψης

Α.Βλάχου

Α21, Α22, Α23, Α24, Α25, Α31

18:40-20:20

5ο ΔΕΟΣ

Ιστορία Οικονομικών Θεωριών

Ε. Διοικητόπουλος

Α44, Α47, Α48

18:40-20:20

5ο ΟΔΕ

Ρυθμιστικά Θέματα Εποπτείας και Λειτουργίας της Κεφαλαιαγοράς και Εταιρικής Διακυβέρνησης

Χ. Ταρνανίδου

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΩΡΑ

ΕΞΑΜΗΝO ΣΠΟΥΔΩΝ

ΜΑΘΗΜΑ

ΕΞΕΤΑΣΤΗΣ

ΤΡΙΤΗ 15 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

Α, Β, Γ, Χ, Υ1

08:00-09:40

3ο ΠΛΗΡ + ΣΤΑΤ + ΔΕΟΣ + ΟΔΕ

Υπολογιστικά Μαθηματικά

Π. Βασσάλος - Δ. Τριανταφύλλου

Α31

08:00-09:40

7ο Μ&Ε

Σχεδιασμός και Ανάπτυξη Διαδικτυακών Εφαρμογών

Δ. Δρόσος

Α44

08:00-09:40

ΕΕ ΟΔΕ

Χρηματοοικονομικό Δίκαιο

Α. Κουλορίδας

Η/Υ 1, 2, 3

09:00-10:40

1ο ΛΟΧΡΗ

Εφαρμοσμένη Πληροφορική

Γ. Χαλαμανδάρης - Κ. Βασιλειάδης

Χ, Δ22, Δ23, Δ24

11:20-13:00

5ο ΟΔΕ

Φορολογία Εισοδήματος Φυσικών και Νομικών Προσώπων

Κ. Χαλέβας

Δ12

11:20-13:00

1ο ΔΕΤ

Εισαγωγή στη Διοίκηση Επιχειρήσεων

Ι. Σπανός

Α21, Α22, Α23

11:20-13:00

7ο ΠΛΗΡ + ΟΔΕ

Μεταγλωττιστές

Β. Καλογεράκη

Α31

11:20-13:00

5ο ΛΟΧΡΗ + ΔΕΟΣ + ΟΔΕ

Μικροδομή Χρηματοοικονομικών Αγορών

Γ. Χαλαμανδάρης

Η/Υ 1, 2, 3

13:20-15:40

1ο Μ&Ε (Α-Λ) + ΔΕΟΣ

Εισαγωγή στην Πληροφορική

Η. Μπαλαφούτης

Αμφ.Δεριγνύ, Δ12, Δο, Δ22

14:40-16:20

3ο ΔΕΤ + Μ&Ε + ΣΤΑΤ + ΟΙΚ

Βάσεις Δεδομένων

Δ. Χατζηαντωνίου

Α, Β, Γ, Χ, Υ1

14:40-16:20

1ο ΟΔΕ (A-Ω) + ΠΛΗΡ

Αστικό Δίκαιο (Αστικό Δίκαιο Ι)

Ε. Τρούλη

Α21, Α22, Α23

14:40-16:20

3ο ΛΟΧΡΗ

Διοίκηση Ανθρωπίνου Δυναμικού

Ε. Γαλανάκη

Α44, Α47, Α48

14:40-16:20

5ο ΣΤΑΤ

Εισαγωγή στην Επιχειρησιακή Έρευνα

Ε. Κυριακίδης

Η/Υ 1, 2, 3

16:40-18:20

1ο Μ&Ε (Μ-Ω) + ΔΕΟΣ

Εισαγωγή στην Πληροφορική

Η. Μπαλαφούτης

Α, Β, Γ

08:00-09:40

1ο ΣΤΑΤ

Μαθηματικός Λογισμός Ι

Α. Ζυμπίδης

Α21

18:00-19:40

3ο ΟΙΚ + 7ο ΛΟΧΡΗ

Μαθηματικά για Οικονομολόγους ΙΙΙ

Σ. Αρβανίτης

Α25

18:00-19:40

7ο ΔΕΤ + 7ο ΟΔΕ

Διαχείριση Πληροφοριακών Πόρων

Ν. Πουλούδη

Α31, Α44

18:00-19:40

5ο ΠΛΗΡ

Στατιστική στην Πληροφορική

Α. Δημάκης

Δ22, Δ23, Δ24

19:00-20:40

3ο Μ&Ε

Λογιστική Ι

Χ. Τζόβας

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΩΡΑ

ΕΞΑΜΗΝO ΣΠΟΥΔΩΝ

ΜΑΘΗΜΑ

ΕΞΕΤΑΣΤΗΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ 16 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

Β, Χ, Υ1

08:00-09:40

7ο ΟΙΚ

Ανάλυση Χρηματαγορών και Κεφαλαιαγορών

Ι. Δενδραμής

Δ12

08:00-09:40

7ο ΔΕΤ + 7ο Μ&Ε + ΟΔΕ

Θέματα Στρατηγικής και Καινοτομίας

Ι. Σπανός

Α21, Α22, Α23

08:00-09:40

7ο ΛΟΧΡΗ + ΔΕΟΣ + ΟΔΕ

Χρηματοοικονομικά της Ναυτιλίας

Ε. Καβουσανός

Α31, Α32, Α44

09:00-10:40

1ο ΔΕΟΣ + ΣΤΑΤ + ΟΙΚ

Οικονομικό Δίκαιο

Α. Πλιάκος

Η/Υ 1, 2, 3

09:00-10:40

7ο ΟΔΕ + ΟΙΚ

Εφαρμογές Επιχειρηματικής Πληροφορικής

Ξ. Μαμάκου

Α, Β, Χ

11:20-13:00

7ο ΟΔΕ + ΔΕΟΣ + ΟΙΚ + ΠΛΗΡ

Στρατηγικός Σχεδιασμός Μάρκετινγκ

Γ. Σιώμκος - Α. Σταυριανέα

Δ12

11:20-13:00

7ο Μ&Ε + 5ο ΛΟΧΡΗ + ΟΙΚ + ΔΕΟΣ

Μάρκετινγκ Υπηρεσιών

Κ. Καραντινού

Δ22, Δ23, Δ24

11:20-13:00

5ο ΔΕΤ + ΠΛΗΡ + ΟΙΚ

Διοίκηση Επιχειρήσεων και Τεχνολογία

Γ. Δουκίδης

Α22, Α23, Α24, Α25

12:00-13:40

3ο ΔΕΟΣ

Μακροοικονομική ΙΙ

Δ. Χριστόπουλος

Αμφ.Δεριγνύ, Α, Β, Γ, Υ1

14:40-16:20

5ο ΟΙΚ + 5ο Μ&Ε

Οικονομική των Επιχειρήσεων

Χ. Γκενάκος

Χ

14:40-16:20

5ο ΣΤΑΤ + ΟΔΕ + ΔΕΤ

Στατιστικός Έλεγχος Ποιότητας

Σ. Ψαράκης

Δ12

14:40-16:20

7ο ΠΛΗΡ

Αλληλεπίδραση Ανθρώπου - Υπολογιστή

Ι. Ανδρουτσόπουλος

Δ22, Δ23, Δ24

14:40-16:20

5ο ΔΕΤ + 5ο ΛΟΧΡΗ + 5ο ΟΔΕ + Μ&Ε + ΟΙΚ + ΔΕΟΣ

Διοίκηση Έργων και Προγραμμάτων

Κ. Ανδρουτσόπουλος

Δο

17:00-18:40

7ο ΟΙΚ +7ο ΟΔΕ +7ο ΔΕΟΣ +7ο ΠΛΗΡ +7ο ΛΟΧΡΗ +7ο Μ&Ε +7ο ΣΤΑΤ +7ο ΔΕΤ

Εισαγωγή στη Διδακτική Μεθοδολογία-Αναλυτικά Προγράμματα

Β. Μπρίνια

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΩΡΑ

ΕΞΑΜΗΝO ΣΠΟΥΔΩΝ

ΜΑΘΗΜΑ

ΕΞΕΤΑΣΤΗΣ

ΠΕΜΠΤΗ 17 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

*

 

6ο ΣΤΑΤ + ΟΙΚ

Προσομοίωση

Π. Δελλαπόρτας

**

 

8ο ΠΛΗΡ

Τεχνολογική Καινοτομία και Επιχειρηματικότητα

Θ. Αποστολόπουλος - Α. Καραγιαννάκη

Αμφ.Δεριγνύ, Δ12, Δο, Δ22, Δ23, Δ24

08:00-09:40

4ο ΛΟΧΡΗ + ΔΕΤ

Λογιστική Κόστους

Ο. Βλησμάς

Α, Β, Γ, Χ

08:00-09:40

2ο ΠΛΗΡ + ΟΔΕ

Μαθηματικά ΙΙ

Π. Κατερίνης

Α31

08:00-09:40

6ο ΟΔΕ + ΣΤΑΤ

Διαχείριση Επενδύσεων

Α. Δράκος

Α32

08:00-09:40

8ο ΣΤΑΤ + ΔΕΟΣ

Προχωρημένες Μέθοδοι Δειγματοληψίας

Π. Μερκούρης

Α44

08:00-09:40

8ο ΔΕΤ

Συστήματα Διαχείρισης Μεγάλων Δεδομένων

Δ. Χατζηαντωνίου

Α48

08:00-09:40

8ο Μ&Ε

Ψηφιακή Καινοτομία και Επιχειρηματικότητα

Α. Καραγιαννάκη

Α21, Α22

10:20-12:00

6ο Μ&Ε + ΣΤΑΤ + ΔΕΟΣ + ΟΙΚ

Ψηφιακό Μάρκετινγκ

Δ. Δρόσος

Α23, Α24, Α25

10:20-12:00

6ο ΔΕΤ + ΔΕΟΣ

Επιχειρησιακή Πολιτική και Στρατηγική

Ε. Βουδούρη

Αμφ.Δεριγνύ, Δ12, Γ

11:20-13:00

4ο ΣΤΑΤ + 6ο ΛΟΧΡΗ + 8ο ΛΟΧΡΗ + ΟΔΕ + ΟΙΚ

Αναλογιστικά Ι

Α. Ζυμπίδης

Δ22, Δ23, Δ24

11:20-13:00

6ο ΠΛΗΡ + ΟΙΚ

Επιχειρησιακή Έρευνα

Α. Δημάκης

Α31, Α32, Α44

11:20-13:00

6ο ΔΕΟΣ + ΟΔΕ

Συγκριτική Πολιτική και Διακυβέρνηση

Γ. Παγουλάτος

Α48

11:20-13:00

8ο ΟΔΕ

Τραπεζική Διοικητική

Γ. Κουρέτας

Δο

13:40-15:20

8ο ΟΙΚ + 8ο ΟΔΕ + 8ο Μ&Ε + 8ο ΠΛΗΡ + 8ο ΛΟΧΡΗ + 8ο ΔΕΟΣ + 8ο ΔΕΤ + 8ο ΣΤΑΤ

Εισαγωγή στους Η/Υ - Παιδαγωγικές Εφαρμογές στην Εκπαίδευση

Α. Ανδρούτσος

Α, Β, Γ

16:00-17:40

4ο ΛΟΧΡΗ + 4ο ΟΔΕ + 4ο Μ&Ε + 4ο ΟΙΚ + 4ο ΔΕΟΣ + 4ο ΣΤΑΤ + 4ο ΠΛΗΡ + 4ο ΔΕΤ

Αγγλική Γλώσσα IV – Ενδιάμεσα Επιχειρησιακά Αγγλικά Μέρος Β

Κ. Καραγκούνη

Α

16:00-17:40

4ο ΟΔΕ + 4ο Μ&Ε + 4ο ΟΙΚ + 4ο ΔΕΟΣ + 4ο ΣΤΑΤ + 4ο ΠΛΗΡ + 4ο ΔΕΤ

Γαλλική Γλώσσα IV – Ενδιάμεσα Επιχειρησιακά Γαλλικά Μέρος Β

Γ. Βομπίρη

Α

16:00-17:40

4ο ΟΔΕ + 4ο Μ&Ε + 4ο ΟΙΚ + 4ο ΔΕΟΣ + 4ο ΣΤΑΤ + 4ο ΠΛΗΡ + 4ο ΔΕΤ

Γερμανική Γλώσσα IV– Ενδιάμεσα Επιχειρησιακά Γερμανικά Μέρος Β

Ι. Ζήκου

Δ12

18:20-20:00

8ο ΟΙΚ + 8ο ΟΔΕ + 8ο Μ&Ε + 8ο ΠΛΗΡ + 8ο ΛΟΧΡΗ + 8ο ΔΕΟΣ + 8ο ΔΕΤ + 8ο ΣΤΑΤ

Γενική και Εξελικτική Ψυχολογία

Ι. Βουκελάτου

 

 

 

 

 

*Δεν διενεργούνται εξετάσεις στο μάθημα «Προσομοίωση», οι φοιτητές υποβάλλουν εργασίες.

**Δεν διενεργούνται εξετάσεις στο μάθημα «Τεχνολογική Καινοτομία και Επιχειρηματικότητα», οι φοιτητές υποβάλλουν εργασίες.

 

 

 

 

 

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΩΡΑ

ΕΞΑΜΗΝO ΣΠΟΥΔΩΝ

ΜΑΘΗΜΑ

ΕΞΕΤΑΣΤΗΣ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 18 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

Χ, Υ1

08:00-09:40

8ο ΟΙΚ + 8ο ΟΔΕ + 8ο Μ&Ε + 8ο ΛΟΧΡΗ + 8ο ΔΕΟΣ + 8ο ΔΕΤ + 8ο ΣΤΑΤ

Ειδική Διδακτική Μεθοδολογία - Διδακτική Οικονομικών Μαθημάτων

Β. Μπρίνια

Α44

08:00-09:40

8ο ΟΙΚ + 8ο ΟΔΕ + 8ο Μ&Ε + 8ο ΠΛΗΡ + 8ο ΛΟΧΡΗ + 8ο ΔΕΟΣ + 8ο ΔΕΤ + 8ο ΣΤΑΤ

Ειδική Διδακτική Μεθοδολογία - Διδακτική Πληροφορικής

A. Ανδρούτσος

Α21, Α22, Α23, Α24

10:00-11:40

8ο ΔΕΟΣ + 8ο ΟΙΚ + ΟΔΕ

Πολιτική Οικονομία της Ε.Ε.

Γ. Παγουλάτος

Α25, Α31,Α32

10:00-11:40

8ο Μ&Ε + ΟΙΚ

Τουριστικό Μάρκετινγκ

Κ. Καραντινού

Αμφ.Δεριγνύ, Α, Β, Γ, Χ, Υ1, Δο, Δ12, Δ22, Δ23, Δ24

10:40-12:20

4ο ΟΔΕ

Μικροοικονομική ΙΙ

Κ. Μπουρλάκης

Α21

13:20-15:00

6ο ΟΔΕ + 8ο ΟΔΕ

Διαδίκτυο και Επιχειρηματικά Πληροφοριακά Συστήματα

Δ. Καρδαράς

Α22, Α23, Α24, Α25

13:20-15:00

6ο ΛΟΧΡΗ + ΟΙΚ + ΟΔΕ

Χρηματοοικονομικά Ακίνητης Περιουσίας

Α. Τσεκρέκος

Α31

13:20-15:00

8ο ΠΛΗΡ + ΣΤΑΤ

Μηχανική Μάθηση

Π. Μαλακασιώτης

Αμφ.Δεριγνύ, Α, Β, Γ, Χ, Υ1, Δ12, Δ22, Δ23, Δ24

14:00-15:40

4ο ΟΙΚ

Διεθνής Οικονομική

Γ. Αλογοσκούφης

Α21, Α22

16:40-18:20

6ο ΠΛΗΡ + ΣΤΑΤ + ΟΙΚ + ΟΔΕ

Δίκτυα Υπολογιστών

Γ. Σταμούλης

Α23, Α24

16:40-18:20

6ο ΟΔΕ + 8ο ΟΔΕ + ΠΛΗΡ

Στρατηγικό Ηλεκτρονικό Μάρκετινγκ

Χ. Πατσιούρας

Α31, Α32

16:40-18:20

6ο ΔΕΤ

Διοίκηση Διεθνών Επιχειρήσεων

Ι. Δεληγιάννη

Αμφ.Δεριγνύ, Γ, Χ, Υ1, Δ12

17:20-19:00

2ο ΛΟΧΡΗ

Μικροοικονομική Θεωρία Ι

Φ. Μακαντάση - Β. Μπαγέρη

Α, Β

17:20-19:00

4ο Μ&Ε

Λογιστική ΙΙ

Χ. Τζόβας

Δ22, Δ23, Δ24

17:20-19:00

2ο ΣΤΑΤ

Γραμμική Άλγεβρα ΙΙ

Ν. Φράγκος

Α48

19:00-20:40

8ο ΟΙΚ + 8ο ΟΔΕ + 8ο Μ&Ε + 8ο ΠΛΗΡ + 8ο ΛΟΧΡΗ + 8ο ΔΕΟΣ + 8ο ΔΕΤ + 8ο ΣΤΑΤ

Ποιότητα στην Εκπαίδευση και τη Διδασκαλία

Ε. Σφακανιάκη

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΩΡΑ

ΕΞΑΜΗΝO ΣΠΟΥΔΩΝ

ΜΑΘΗΜΑ

ΕΞΕΤΑΣΤΗΣ

ΔΕΥΤΕΡΑ 21 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

Α, Β, Γ, Χ, Υ1, Δο, Δ12, Δ22, Δ23, Δ24

08:00-09:40

2ο ΟΔΕ

Ποσοτικές Μέθοδοι ΙΙ (Στατιστική για τη Διοίκ. Επιχειρήσεων)

Π. Λορεντζιάδης

Α21, Α22, Α23, Α24, Α32

08:40-10:20

4ο ΟΙΚ

Επιχειρηματικότητα

Ι. Πεπελάση

Α25, Α31

08:40-10:20

8ο ΠΛΗΡ + ΟΙΚ + ΟΔΕ

Επαλήθευση, Επικύρωση και Συντήρηση Λογισμικού

Ν. Μαλεύρης

Α47, Α48

08:40-10:20

8ο ΔΕΤ

Ψηφιακή Καινοτομία & Επιχειρηματικότητα

Γ. Δουκίδης

Η/Υ 1, 2, 3

10:00-11:40

6ο ΔΕΟΣ

Εφαρμογές Πληροφορικής ΙΙ

Ε. Βραχνός

Αμφ.Δεριγνύ, Α, Β, Γ, Δο, Δ12

11:20-13:00

2ο ΔΕΤ

Ποσοτικές Μέθοδοι στην Οικονομία και στη Διοίκηση Ι

Μ. Ζαχαριάδης

Χ, Υ1, Δ22

11:20-13:00

6ο ΟΙΚ + ΠΛΗΡ + ΟΔΕ

Θεωρία Οικονομικής Πολιτικής

Ε. Βασιλάτος

Δ23, Δ24

11:20-13:00

6ο ΣΤΑΤ

Ανάλυση Δεδομένων

Ι. Ντζούφρας - Ξ. Πεντελή

Α21, Α23, Α24, Α25

12:00-13:40

6ο ΛΟΧΡΗ + ΠΛΗΡ

Εισαγωγή στην Οικονομετρία

Λ. Ρομπόλης

Α22, Α31, Α32

12:00-13:40

ΕΕ ΟΔΕ

Ειδικά Θέματα Διοίκησης Παραγωγής και Υπηρεσιών

Π. Μανιάτης

Αμφ.Δεριγνύ, Α, Β, Δο, Δ12

14:40-16:20

2ο Μ&Ε

Εισαγωγή στην Οικονομική Ανάλυση ΙΙ

Β. Πατσουράτης

Χ, Υ1, Δ22, Δ23, Δ24

14:40-16:20

4ο ΔΕΤ

Αλγόριθμοι και Δομές Δεδομένων

Π. Λουρίδας

Α21, Α22, Α23, Α24, Α25

15:20-17:00

6ο ΠΛΗΡ + ΟΔΕ

Τεχνολογία Λογισμικού

Ν. Διαμαντίδης

Α31, Α32, Α44

15:20-17:00

8ο ΛΟΧΡΗ + 8ο ΟΔΕ

Ηλεκτρονικό Επιχειρείν

Α. Βρεχόπουλος

Αμφ.Δεριγνύ, Δο, Δ12. Δ24

18:00-19:40

2ο OIK

Εισαγωγή στην Οικονομική Ανάλυση ΙΙ

Α. Μιαούλη

Α, Χ, Υ1

18:00-19:40

4ο ΣΤΑΤ + ΟΙΚ

Δειγματοληψία

Ι. Παπαγεωργίου

Α47, Α48

18:00-19:40

6ο ΔΕΤ + ΠΛΗΡ

Τεχνολογία Λογισμικού στην Πράξη

Δ. Σπινέλλης

Α21, Α22, Α23, Α24, Α25, Α31

18:40-20:20

6ο ΟΔΕ + ΟΙΚ

Έρευνα Μάρκετινγκ

Γ. Σιώμκος - Μ. Ψιλούτσικου

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΩΡΑ

ΕΞΑΜΗΝO ΣΠΟΥΔΩΝ

ΜΑΘΗΜΑ

ΕΞΕΤΑΣΤΗΣ

ΤΡΙΤΗ 22 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

Α, Β, Γ, Δ12

08:00-09:40

2ο ΣΤΑΤ + ΟΙΚ

Πιθανότητες ΙΙ

Μ. Ζαζάνης - Ι. Παπαγεωργίου

Χ, Υ1

08:00-09:40

4ο Μ&Ε + ΟΔΕ

Ηλεκτρονική Επικοινωνία

Α. Τσιαούσης - Α. Ευαγγελάτος

Δ22, Δ23, Δ24

08:00-09:40

8ο ΟΔΕ + ΠΛΗΡ

Ελεγκτική

Κ. Καραμάνης

Α21

08:40-10:20

6ο ΔΕΤ

Διοίκηση Ανθρωπίνων Πόρων στην Ψηφιακή Εποχή

Ι. Νικολάου

Α23, Α24, Α25, Α31, Α32

08:40-10:20

4ο ΛΟΧΡΗ + Μ&Ε + ΔΕΤ + ΔΕΟΣ

Αγορές Χρήματος και Κεφαλαίου

Σ. Σπύρου

Αμφ.Δεριγνύ, Α, Β, Γ, Δο, Δ12

11:20-13:00

2ο ΠΛΗΡ + 6ο ΟΔΕ + ΟΙΚ + ΣΤΑΤ

Προγραμματισμός Η/Υ με Java

Β. Σύρης - Χ. Κούτσικας

Χ, Υ1, Δ22, Δ23, Δ24

11:20-13:00

8ο ΟΙΚ + ΠΛΗΡ + ΟΔΕ + ΔΕΟΣ

Εφαρμοσμένη Βιομηχανική Οργάνωση

Φ. Αντωνίου

Α21, Α22, Α23, Α24

12:00-13:40

6ο ΛΟΧΡΗ

Διοικητική Λογιστική

Α. Μπάλλας

Α31, Α32

12:00-13:40

8ο ΣΤΑΤ

Στατιστικές Μέθοδοι για το Περιβάλλον και την Οικολογία

Π. Μπεσμπέας

Αμφ.Δεριγνύ, Δο, Δ12, Δ22, Δ23, Δ24

14:40-16:20

8ο ΛΟΧΡΗ (Α-Ω) + ΔΕΤ + ΠΛΗΡ + ΟΔΕ

Χρηματοοικονομική Ανάλυση και Αποτίμηση Επιχειρήσεων

Α. Παπαδάκη

Α, Β, Γ, Χ, Υ1

14:40-16:20

ΕΕ ΟΔΕ + ΠΛΗΡ + ΔΕΤ

Διάρθρωση και Προβλήματα της Ελληνικής Οικονομίας

Γ. Βάμβουκας

Α21, Α23, Α24, Α25

15:20-17:00

6ο ΔΕΟΣ

Μακροοικονομική ΙΙΙ

Γ. Οικονομίδης

Α31

15:20-17:00

8ο ΠΛΗΡ + ΣΤΑΤ + ΟΔΕ

Ειδικά Θέματα Διακριτών Μαθηματικών

Π. Κατερίνης

Δο

17:00-18:40

8ο Μ&Ε + 6ο ΟΔΕ

Ηγεσία και Ανάπτυξη Προσωπικών Δεξιοτήτων

Λ. Παναγιωτοπούλου

Α22

19:20-21:00

6ο ΟΙΚ + ΕΕ ΟΔΕ + ΠΛΗΡ

Θεωρία Βιομηχανικής Οργάνωσης

Ν. Βέττας

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΩΡΑ

ΕΞΑΜΗΝO ΣΠΟΥΔΩΝ

ΜΑΘΗΜΑ

ΕΞΕΤΑΣΤΗΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ 23 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

Α, Χ, Δ12, Υ1

08:00-09:40

2ο ΔΕΟΣ

Μακροοικονομική Ι

Π. Κωνσταντίνου

Δο, Δ22, Δ23, Δ24

08:00-09:40

4ο ΔΕΤ + 6ο ΠΛΗΡ + ΟΙΚ + ΟΔΕ

Μαθηματικός Προγραμματισμός

Γ. Μούρτος

Α22, Α23, Α24, Α25

08:40-10:20

6ο Μ&Ε + ΔΕΤ

Επιχειρησιακή Στρατηγική και Στρατηγικό Μάρκετινγκ

Β. Σταθακόπουλος - Δ. Μανωλόπουλος

Α47, Α48

08:40-10:20

8ο ΟΔΕ

Τεχνολογία Επιχειρηματικού Επανασχεδιασμού και Πληροφοριακά Συστήματα

Δ. Καρδαράς

Αμφ.Δεριγνύ, Α, Β, Γ, Χ, Δο, Δ12

11:20-13:00

4ο ΟΙΚ + ΣΤΑΤ + ΠΛΗΡ

Μακροοικονομική Θεωρία ΙΙ

Γ. Αλογοσκούφης

Δ22, Δ23, Δ24

11:20-13:00

2ο ΔΕΤ + 6ο ΟΔΕ + ΣΤΑΤ + Μ&Ε

Προγραμματισμός Ι

Γ. Λεκάκος

Α21, Α22, Α23, Α24, Α25, Α31, Α32

12:00-13:40

2ο ΛΟΧΡΗ

Αρχές Διοίκησης Επιχειρήσεων

Ε. Γαλανάκη

Α44, Α47, Α48

12:00-13:40

8ο Μ&Ε + ΟΙΚ

Σχεδιασμός και Ανάλυση Προωθητικών Ενεργειών

Π. Αργουσλίδης

Αμφ.Δεριγνύ, Δο, Δ12, Δ22, Δ23, Δ24

14:40-16:20

4ο ΔΕΟΣ

Μικροοικονομική ΙΙΙ

Κ. Ρουμανιάς

Β, Γ, Χ

14:40-16:20

2ο Μ&Ε + ΠΛΗΡ

Οργανωσιακή Συμπεριφορά

Ε. Νικάνδρου

Υ1

14:40-16:20

8ο ΠΛΗΡ + ΟΔΕ

Αρχιτεκτονική Υπολογιστών

Σ. Βούλγαρης

Α21, Α22

15:20-17:00

8ο ΟΔΕ

Διεθνής Χρηματοδοτική

Γ. Κουρέτας

Α31, Α32, Α44

15:20-17:00

6ο ΔΕΤ + ΟΙΚ + ΟΔΕ

Θέματα Επιχειρησιακής Ερευνας και Συστημάτων Αποφάσεων

Α. Νικολοπούλου

Α47, Α48

15:20-17:00

8ο ΟΙΚ + ΟΔΕ + ΔΕΟΣ + ΠΛΗΡ

Περιφερειακή & Αστική Οικονομική

Σ. Σπυρέλλης

Αμφ.Δεριγνύ, Δ12, Α, Β, Γ, Δο, Δ24

18:00-19:40

6ο ΟΔΕ

Αγγλική Γλώσσα VI – Επιχειρησιακή Ορολογία

Φ. Καραμητρόγλου

X

18:00-19:40

6ο Μ&Ε

Αγγλική Γλώσσα VI – Επιχειρησιακή Ορολογία

Φ. Καραμητρόγλου

Α

18:00-19:40

6ο ΟΔΕ + 6ο Μ&Ε + 6ο ΟΙΚ + 6ο ΔΕΟΣ + 6ο ΣΤΑΤ + 6ο ΠΛΗΡ + 6ο ΔΕΤ

Γαλλική Γλώσσα VI– Επιχειρησιακή Ορολογία

Γ. Βομπίρη

Α

18:00-19:40

6ο ΟΔΕ + 6ο Μ&Ε + 6ο ΟΙΚ + 6ο ΔΕΟΣ + 6ο ΣΤΑΤ + 6ο ΠΛΗΡ + 6ο ΔΕΤ

Γερμανική Γλώσσα VI– Επιχειρησιακή Ορολογία

Ι. Ζήκου

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΩΡΑ

ΕΞΑΜΗΝO ΣΠΟΥΔΩΝ

ΜΑΘΗΜΑ

ΕΞΕΤΑΣΤΗΣ

ΠΕΜΠΤΗ 24 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

Α, Β, Γ, Χ, Δο, Δ12

08:00-09:40

6ο ΟΔΕ + ΣΤΑΤ + ΠΛΗΡ

Επιχειρησιακή Πολιτική και Στρατηγική

Β. Παπαδάκης - Ι. Θάνος

Δ22, Δ23, Δ24

08:00-09:40

6ο ΛΟΧΡΗ

Χρηματοοικονομική Λογιστική ΙΙΙ

Δ. Χέβας

Α21, Α22, Α23, Α24, Α25, Α31, Α32, Α44, Α47, Α48

08:40-10:20

4ο ΠΛΗΡ + ΟΙΚ + ΟΔΕ

Βάσεις Δεδομένων

Β. Βασσάλος

Αμφ.Δεριγνύ

10:40-12:20

8ο Μ&Ε

Ψηφιακό Περιεχόμενο και Πολυκαναλικό Μάρκετινγκ

Ν. Κυρέζης

Α, Δο, Δ12, Δ22, Δ23, Δ24

11:20-13:00

2ο ΠΛΗΡ

Πιθανότητες

Σ. Τουμπής

Γ

11:20-13:00

8ο ΔΕΟΣ

Χρηματοοικονομική Οικονομετρία

Α. Ντέμος

Α21, Α22, Α23, Α24, Α25

12:00-13:40

8ο ΟΔΕ

Διοίκηση Διεθνών Επιχειρήσεων

Δ. Μανωλόπουλος

Α31, Α32, Α44, Α47

12:00-13:40

3ο ΣΤΑΤ + 4ο ΣΤΑΤ + ΟΔΕ

Εκτιμητική - Έλεγχοι Υποθέσεων

Σ. Ψαράκης - Χ. Παυλόπουλος

Α48

12:00-13:40

6ο ΔΕΤ

Ανάπτυξη αξιόπιστου και ασφαλούς λογισμικού

Δ. Μητρόπουλος

Αμφ.Δεριγνύ, Α, Δο, Δ12, Δ22, Δ23, Δ24

14:40-16:20

4ο ΟΔΕ (Α-Ω) + 4ο Μ&Ε (Α-Ω) + ΣΤΑΤ

Χρηματοδοτική Διοίκηση Ι

Κ. Κασιμάτης - Α. Δράκος

Β

14:40-16:20

8ο ΔΕΤ

Οργανωσιακή Θεωρία

Ι. Σπανός

Γ

14:40-16:20

8ο ΠΛΗΡ

Ειδικά Θέματα Πληροφοριακών Συστημάτων & Βάσεων Δεδομένων

Β. Βασσάλος

Α21, Α22, Α23, Α24, Α25

15:20-17:00

8ο ΛΟΧΡΗ + ΟΔΕ

Συστήματα Ελέγχου της Διοίκησης

Π. Χρονόπουλος

Η/Υ 1, 2, 3

17:00-18:40

2ο ΟΔΕ + ΟΙΚ

Στοιχεία Υπολογιστικών & Πληροφοριακών Συστημάτων

Δ. Καρδαράς

Αμφ.Δεριγνύ, Α, Χ, Υ1, Δο, Δ12

18:00-19:40

2ο ΟΙΚ

Στατιστική ΙΙ

Σ. Αρβανίτης

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΩΡΑ

ΕΞΑΜΗΝO ΣΠΟΥΔΩΝ

ΜΑΘΗΜΑ

ΕΞΕΤΑΣΤΗΣ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 25 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

Αμφ.Δεριγνύ, Δο, Δ12

08:00-09:40

6ο ΛΟΧΡΗ

Κεφαλαιοαγορές και Νομισματική Πολιτική

Κ. Δράκος

Α, Β, Γ, Χ

08:00-09:40

2ο Μ&Ε + ΔΕΤ + ΟΙΚ + ΠΛΗΡ + ΔΕΟΣ

Συμπεριφορά Καταναλωτή

Φ. Κοκκινάκη

Δ22, Δ23, Δ24

08:00-09:40

6ο ΠΛΗΡ + 6ο ΟΔΕ + ΣΤΑΤ

Σχεδιασμός Βάσεων Δεδομένων

Ι. Κωτίδης

Α21, Α23, Α24, Α25, Α31, Α32

08:40-10:20

4ο ΔΕΤ

Χρηματοοικονομική Διοίκηση

Α. Ρεφενές

ΗΥ 1, 2

08:40-10:20

6ο ΔΕΟΣ

Οικονομετρικές Εφαρμογές

Ι. Μπίλιας

Αμφ.Δεριγνύ, Δο, Δ12

11:20-13:00

6ο ΔΕΤ + Μ&Ε + ΠΛΗΡ + ΟΙΚ + ΣΤΑΤ

Διοίκηση Παραγωγής και Υπηρεσιών

Α. Νικολοπούλου

Α, Β, Χ

11:20-13:00

8ο ΟΔΕ + ΔΕΟΣ

Επιχειρηματικότητα

Α. Ιωαννίδης

Δ22, Δ23, Δ24

11:20-13:00

2ο ΔΕΟΣ + ΟΔΕ

Πολιτική της Ευρωπαϊκής Ενοποίησης

Σ. Μπλαβούκος

Α21, Α22, Α23

12:00-13:40

8ο ΠΛΗΡ + ΣΤΑΤ + ΟΙΚ + ΟΔΕ

Συστήματα Ανάκτησης Πληροφοριών

Α. Κυριακοπούλου

Α31, Α32

12:00-13:40

4ο ΟΙΚ + ΔΕΟΣ

Μαρξιστική Οικονομική ΙΙ

Ι. Κατσελίδης

Αμφ.Δεριγνύ, Δο, Δ22, Δ23, Δ24

14:40-16:20

4ο ΔΕΟΣ + 8ο ΛΟΧΡΗ + ΠΛΗΡ + ΟΙΚ + Μ&Ε

Ευρωπαϊκό Δίκαιο

Α. Πλιάκος

Α, Χ, Υ1, Δ12

14:40-16:20

6ο ΟΙΚ

Χρήμα και Τραπεζική

Ι. Δενδραμής

Α21, Α22

15:20-17:00

6ο ΣΤΑΤ + ΟΔΕ + ΟΙΚ

Πολυμεταβλητή Στατιστική Ανάλυση

Δ. Καρλής

Α24, Α25

15:20-17:00

EE ΟΔΕ + Μ&Ε

Κοινωνική Επιχειρηματικότητα

Α. Λαμπάκη

Α31, Α32

15:20-17:00

8ο Μ&Ε

Διοίκηση Σχέσεων Πελατών

Γ. Παινέσης

Αμφ.Δεριγνύ, Χ, Υ1

18:00-19:40

4ο ΛΟΧΡΗ (Α-Λ) + ΠΛΗΡ

Χρηματοοικονομική Λογιστική ΙΙ

Δ. Χέβας

Α, Β, Δο

18:00-19:40

4ο ΛΟΧΡΗ (Μ-Ω) + ΠΛΗΡ

Χρηματοοικονομική Λογιστική ΙΙ

Χ. Τζόβας

Δ12

18:00-19:40

8ο ΔΕΟΣ + 8ο ΟΙΚ

Θεωρία και Πολιτική Διεθνούς Εμπορίου

Π. Χατζηπαναγιώτου

Δ22, Δ23, Δ24

18:00-19:40

6ο ΟΔΕ + ΔΕΟΣ

Διαχείριση Κινδύνου

Κ. Κασιμάτης

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΩΡΑ

ΕΞΑΜΗΝO ΣΠΟΥΔΩΝ

ΜΑΘΗΜΑ

ΕΞΕΤΑΣΤΗΣ

ΔΕΥΤΕΡΑ 28 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

Α, Β, Γ

08:00-09:40

8ο ΛΟΧΡΗ

Θεωρία Χρηματοοικονομικών Αποφάσεων

Α. Τσεκρέκος

Χ, Δο

08:00-09:40

8ο ΔΕΟΣ

Δίκαιο Ανταγωνισμού και Εποπτείας Αγορών της Ε.Ε.

Γ. Καρύδης

Δ12

08:00-09:40

6ο ΠΛΗΡ + 6ο ΣΤΑΤ + 6ο ΔΕΤ

Αγγλική Γλώσσα VI – Επιχειρησιακή Ορολογία

Ε. Μπάλιου

Δ22, Δ23, Δ24

08:00-09:40

6ο ΟΔΕ

Διοίκηση Εφοδιαστικής Αλυσίδας

Π. Μανιάτης

Α21, Α22, Α23, Α24, Α25, Α31

08:40-10:20

4ο ΣΤΑΤ + 5ο ΣΤΑΤ + ΠΛΗΡ

Γραμμικά Μοντέλα

Α. Κωστάκη - Ξ. Πεντελή

Αμφ.Δεριγνύ, Α

11:20-13:00

4ο ΠΛΗΡ + ΟΔΕ + ΟΙΚ + ΔΕΤ

Λειτουργικά Συστήματα

Γ. Ξυλωμένος

Χ, Υ1, Δο, Δ12

11:20-13:00

8ο Μ&Ε + 8ο ΟΔΕ + ΠΛΗΡ + ΟΙΚ + ΔΕΟΣ

Διεθνές Μάρκετινγκ

Μ. Κυριάκου

Η/Υ 1, 2, 3

11:20-13:00

2ο ΣΤΑΤ (Α-Λ) + ΟΔΕ

Εισαγωγή στις Πιθανότητες και Στατιστική με R

Δ. Καρλής - Ξ. Πεντελή

Α22, Α23, Α24, Α25, Α31, Α32

12:00-13:40

6ο ΛΟΧΡΗ + 6ο ΟΙΚ + 6ο ΔΕOΣ

Αγγλική Γλώσσα VI – Επιχειρησιακή Ορολογία

Κ. Καραγκούνη

A

14:40-16:20

8ο ΛΟΧΡΗ

Εσωτερικός Έλεγχος

Ε. Δεμοιράκος

Β, Γ, Χ, Δο, Δ12

14:40-16:20

4ο ΟΙΚ

Μεθοδολογία Οικονομικής Επιστήμης

Ι. Κατσελίδης

Δ23, Δ24

14:40-16:20

8ο ΠΛΗΡ

Τεχνολογίες και Προγραμματισμός Εφαρμογών στον Ιστό

Γ. Στεργιόπουλος

Η/Υ 1, 2, 3

14:40-16:20

2ο ΣΤΑΤ (Μ-Ω) + ΟΔΕ

Εισαγωγή στις Πιθανότητες και Στατιστική με R

Δ. Καρλής - Ξ. Πεντελή

Α21, Α22, Α23

15:20-17:00

6ο Μ&Ε + 6ο ΟΔΕ + ΟΙΚ

Τιμολογιακή Στρατηγική

Κ. Ήντουνας

Α44, Α47, Α48

15:20-17:00

6ο ΔΕΤ + ΟΙΚ + ΠΛΗΡ + Μ&Ε

Ανάλυση και Μοντελοποίηση Διαδικασιών και Συστημάτων

Α. Πουλυμενάκου

Αμφ.Δερινγύ, Α, Β, Γ

18:00-19:40

2ο ΟΔΕ (Α-Λ) + ΠΛΗΡ

Μακροοικονομική Θεωρία και Πολιτική

Γ. Βάμβουκας

Δο, Δ22, Δ23, Δ24

18:00-19:40

2ο ΟΔΕ (Μ-Ω) + ΠΛΗΡ

Μακροοικονομική Θεωρία και Πολιτική

Δ. Δημητρίου

Δ12

18:00-19:40

8ο ΟΙΚ + ΟΔΕ + ΠΛΗΡ

Θεωρία Οικονομικής Μεγέθυνσης

Τ. Κολλίντζας

Υ1

18:00-19:40

6ο ΠΛΗΡ

Υπολογισιμότητα & Πολυπλοκότητα

Ε. Φουστούκου

Α21, Α22, Α23, Α24, Α25, Α31, Α32

18:40-20:20

2ο ΛΟΧΡΗ

Χρηματοοικονομική Διοίκηση

Α. Επίσκοπος

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΩΡΑ

ΕΞΑΜΗΝO ΣΠΟΥΔΩΝ

ΜΑΘΗΜΑ

ΕΞΕΤΑΣΤΗΣ

ΤΡΙΤΗ 29 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

Δ23, Δ24

08:00-09:40

8ο ΟΙΚ + 8ο ΟΔΕ + 8ο Μ&Ε + 8ο ΠΛΗΡ + 8ο ΛΟΧΡΗ + 8ο ΔΕΟΣ + 8ο ΔΕΤ + 8ο ΣΤΑΤ

Πρακτική Άσκηση στη Διδασκαλία ΙΙ

Β. Μπρίνια

Α21, Α22, Α23, Α24

10:20-12:00

2ο Μ&Ε + ΟΙΚ + ΠΛΗΡ + ΔΕΤ

Εισαγωγή στην Επικοινωνία

Ε. Αποσπόρη - Δ. Λυμπερόπουλος - Α. Ευαγγελάτος

Α25, Α31, Α32, Α44

10:20-12:00

6ο ΠΛΗΡ + ΟΔΕ + ΟΙΚ

Εννοιολογική Μοντελοποίηση Συστημάτων

Β. Ντρίτσου

Α48

10:20-12:00

8ο ΟΙΚ

Θέματα Δυναμικής Οικονομικής

Ε. Διοικητόπουλος

Αμφ.Δεριγνύ, Α, Β, Γ

11:20-13:00

4ο ΟΔΕ

Μάρκετινγκ ΙΙ (Συμπεριφορά Καταναλωτή)

Γ. Σιώμκος - Μ. Ψιλούτσικου

Δ12, Δο, Δ22, Δ23, Δ24

11:20-13:00

2ο ΔΕΤ

Λογιστική ΙΙ

Γ. Σιουγλέ

Α21, Α22, Α23, Α24

13:40-15:20

4ο ΔΕΤ + ΟΙΚ + ΟΔΕ

Ανάλυση και Σχεδιασμός Πληροφοριακών Συστημάτων

Α. Πουλούδη

Α31, Α32

13:40-15:20

8ο ΣΤΑΤ + ΟΔΕ

Ανάλυση Κατηγορικών Δεδομένων

Π. Παπασταμούλης

Α48

13:40-15:20

6ο ΔΕΟΣ

Θέματα Διεθνούς Οικονομίας

Π. Κωνσταντίνου

Αμφ.Δερινγύ, Δο, Δ12, Δ22

14:40-16:20

2ο ΟΙΚ + ΟΔΕ

Μαθηματικά για Οικονομολόγους ΙΙ

Ν. Φράγκος

Α, Β, Γ, Χ

14:40-16:20

4ο Μ&Ε + 6ο ΟΔΕ + 8ο ΟΔΕ

Διοίκηση Πωλήσεων

Β. Σταθακόπουλος

Δ23, Δ24

14:40-16:20

8ο ΠΛΗΡ

Ασφάλεια Δικτύων

Ι. Μαριάς

Α21, Α22, Α23

17:00-18:40

8ο ΔΕΟΣ + ΟΔΕ

Περιφερειακή Ανάπτυξη και Διαρθωτικές Πολιτικές της Ε.Ε.

Α. Χριστοφόρου

Α25

17:00-18:40

6ο ΣΤΑΤ + ΔΕΟΣ + ΟΔΕ

Θεωρία Πιθανοτήτων

Μ. Ζαζάνης - Ν. Φράγκος

Α31, Α32

17:00-18:40

8ο Μ&Ε

Θετική Οργανωσιακή Παιδεία

Ε. Νικάνδρου

Α44, Α47, Α48

17:00-18:40

8ο ΟΔΕ

Δημόσιες Σχέσεις και Επιχειρησιακή Ηθική

Α. Ζαρκάδα

Αμφ.Δεριγνύ, Β, Γ, Χ, Υ1, Δο, Δ12, Δ22, Δ23, Δ24

18:00-19:40

4ο ΟΙΚ +6ο ΛΟΧΡΗ + ΣΤΑΤ + ΠΛΗΡ

Μικροοικονομική Θεωρία ΙΙ

Θ. Παλυβός

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΩΡΑ

ΕΞΑΜΗΝO ΣΠΟΥΔΩΝ

ΜΑΘΗΜΑ

ΕΞΕΤΑΣΤΗΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ 30 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

Αμφ.Δεριγνύ, Β, Γ, Χ, Υ1, Δο, Δ12, Δ22, Δ23, Δ24

08:00-09:40

2ο ΟΔΕ (Α-Ω) + ΟΙΚ

Γενικές Αρχές Διοίκησης Επιχειρήσεων

Ε. Σαλαβού

Α21, Α22, Α23, Α24

08:40-10:20

4ο ΔΕΟΣ + ΠΛΗΡ + ΟΔΕ

Διεθνείς Οργανισμοί

Δ. Μπουραντώνης

Α31

08:40-10:20

6ο ΛΟΧΡΗ

Λογιστική Επιχειρήσεων Παροχής Υπηρεσιών

Γ. Σιουγλέ

Αμφ.Δεριγνύ, Β, Χ, Υ1

11:20-13:00

2ο Μ&Ε

Ποσοτικές Μέθοδοι Ι

Δ. Στογιάννης

Α, Γ, Δο, Δ12

11:20-13:00

4ο ΛΟΧΡΗ

Μακροοικονομική

Δ. Γεωργούτσος - Κ. Δράκος

Α21, Α22, Α23

12:00-13:40

8ο ΟΔΕ + ΔΕΤ

Διοίκηση Απόδοσης

Α. Παπαλεξανδρής

Α24, Α25

12:00-13:40

8ο ΟΙΚ

Χρονολογικές Σειρές και Προβλέψεις

Η. Τζαβαλής

Α48

12:00-13:40

6ο ΔΕΤ + ΟΙΚ

Διοίκηση Ποιότητας

Ε. Σόντερκβιστ

Η/Υ 1, 2, 3

13:40-15:20

2ο ΔΕΟΣ (Α-Λ)

Εφαρμογές Πληροφορικής

Ε. Βραχνός

Α, Β, Γ, Δο, Δ12

14:40-16:20

6ο Μ&Ε + 6ο ΟΔΕ + ΟΙΚ

Πολιτική Προϊόντος

Π. Αργουσλίδης

Δ22, Δ23, Δ24

14:40-16:20

6ο ΛΟΧΡΗ

Τίτλοι Σταθερού Εισοδήματος

Γ. Χαλαμανδάρης

Α21, Α22, Α23, Α24, Α25, Α31

15:20-17:00

6ο ΟΙΚ + ΠΛΗΡ + ΟΔΕ

Δημόσια Οικονομική ΙΙ

Π. Κολιούση

Η/Υ 1, 2, 3

17:00-18:40

2ο ΔΕΟΣ (Μ-Ω)

Εφαρμογές Πληροφορικής

Ε. Βραχνός

Α, Γ, Δο, Δ12

18:00-19:40

2ο ΛΟΧΡΗ + ΔΕΟΣ + ΔΕΤ + Μ&Ε

Εμπορικό & Εταιρικό Δίκαιο

Α. Ρόκας

Υ1

18:00-19:40

8ο Μ&Ε

Hλεκτρονικό Εμπόριο και Εφαρμογές Διαδικτύου

Δ. Δρόσος

Δ23, Δ24

18:00-19:40

8ο ΠΛΗΡ + ΣΤΑΤ

Θεωρία Παιγνίων & Αποφάσεων

Ε. Μαρκάκης

Α21, Α22, Α23, Α24, Α25

18:40-20:20

6ο ΟΔΕ + ΠΛΗΡ

Διοικητική Λογιστική

Σ. Κοέν

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΩΡΑ

ΕΞΑΜΗΝO ΣΠΟΥΔΩΝ

ΜΑΘΗΜΑ

ΕΞΕΤΑΣΤΗΣ

ΠΕΜΠΤΗ 1 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

*

 

8ο Μ&Ε

Επιχειρηματικότητα

Ε. Γαλανάκη - Α. Γκυπάλη

Α, Β, Χ, Υ1

08:00-09:40

8ο ΟΔΕ + ΔΕΤ + ΔΕΟΣ + ΟΙΚ

Μάρκετινγκ Προϊόντων Υψηλής Τεχνολογίας

Χ. Πατσιούρας

Δο, Δ12, Δ22, Δ23, Δ24

08:00-09:40

4ο ΠΛΗΡ + ΟΙΚ + ΟΔΕ

Αυτόματα & Πολυπλοκότητα

Ε. Φουστούκου

Α21, Α22, Α23, Α24, Α25

08:40-10:20

8ο ΟΙΚ

Προχωρημένη Χρηματοοικονομική Λογιστική

Σ. Σπηλιώτη

Α31, Α32

08:40-10:20

4ο ΣΤΑΤ + ΔΕΟΣ

Ανάλυση Χρονολογικών Σειρών

Α. Κορρέ

Α, Β, Γ, Χ, Υ1, Δο

11:20-13:00

2ο ΔΕΤ

Εισαγωγή στην Οικονομική Θεωρία

Β. Μπαγέρη

Δ12, Δ22, Δ23, Δ24

11:20-13:00

2ο ΠΛΗΡ + ΟΙΚ + ΟΔΕ

Σχεδίαση Ψηφιακών Συστημάτων

Γ. Πολύζος

Η/Υ 3

11:20-13:00

8ο ΛΟΧΡΗ + ΟΔΕ

Προχωρημένη Υπολογιστική Χρηματοοικονομική

Γ. Χαλαμανδάρης

Α21, Α22, Α23, Α24, Α25, Α31, Α32, Α44, Α47

12:00-13:40

4ο ΟΔΕ (Μ-Ω) + ΠΛΗΡ + ΣΤΑΤ

Προχωρημένη Χρηματοοικονομική Λογιστική (Λογιστική ΙΙ)

Σ. Σπηλιώτη

Αμφ.Δεριγνύ, Α, Χ, Υ1, Δο, Δ12

14:40-16:20

4ο ΟΔΕ (Α-Λ) + ΠΛΗΡ + ΣΤΑΤ

Προχωρημένη Χρηματοοικονομική Λογιστική (Λογιστική ΙΙ)

Ε. Δεδούλης

Β, Γ

14:40-16:20

8ο ΠΛΗΡ

Στοιχεία Δικαίου της Πληροφορίας

Ε. Βαγενά

Δ23

14:40-16:20

6ο ΣΤΑΤ

Επίσημες Στατιστικές

Α. Λειβαδά

Δ24

14:40-16:20

6ο ΔΕΤ + ΔΕΟΣ + ΟΙΚ

Ηλεκτρονικό Εμπόριο και Εφαρμογές Διαδικτύου

Κ. Πραματάρη

Α21, Α23, Α24, Α25

15:20-17:00

4ο Μ&Ε + ΠΛΗΡ + ΣΤΑΤ + ΟΙΚ + ΔΕΟΣ

Διοίκηση Ανθρώπινου Δυναμικού

Μ. Βακόλα

Α48

17:00-18:40

6ο ΠΛΗΡ + ΟΔΕ + ΟΙΚ + ΣΤΑΤ

Εφαρμοσμένη Αριθμητική Ανάλυση

Π. Βασσάλος

Δ12, Δ22, Δ23, Δ24

18:00-19:40

2ο ΟΙΚ (Α-Λ)

Αρχές Χρηματοοικονομικής Λογιστικής

Δ. Γκίκας - Ο.Χ. Παυλοπούλου

Αμφ.Δεριγνύ, Α, Β, Γ

18:00-19:40

2ο ΟΙΚ (Μ-Ω)

Αρχές Χρηματοοικονομικής Λογιστικής

Δ. Γκίκας - Κ. Μιχαλοπούλου

Δο

18:00-19:40

6ο ΟΔΕ

Μεθοδολογίες Σχεδίασης και Ανάπτυξης Πληροφοριακών Συστημάτων

Ξ. Μαμάκου

 

 

 

 

 

* Στο μάθημα «Επιχειρηματικότητα» δεν θα πραγματοποιηθούν γραπτές εξετάσεις καθώς στο μάθημα υπάρχει απαλλακτική εργασία.

 

 

 

 

 

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΩΡΑ

ΕΞΑΜΗΝO ΣΠΟΥΔΩΝ

ΜΑΘΗΜΑ

ΕΞΕΤΑΣΤΗΣ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 2 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

Αμφ.Δεριγνύ, Δ22, Δ23, Δ24

08:00-09:40

8ο ΛΟΧΡΗ + ΣΤΑΤ

Διαχείριση Κινδύνων

Δ. Γεωργούτσος

Α, Β, Γ, X, Δο, Δ12, Υ1

08:00-09:40

4ο ΔΕΟΣ + Μ&Ε

Διεθνής Οικονομική

Π. Καμμάς

Α21

09:00-10:40

6ο ΔΕΤ + 6ο ΟΔΕ + ΟΙΚ

Διαχείριση Ψηφιακού Περιεχομένου και Επικοινωνία Ανθρώπου-Υπολογιστή

Γ. Λεκάκος

Α22, Α23

09:00-10:40

8ο ΣΤΑΤ + ΔΕΟΣ + ΟΙΚ + ΟΔΕ

Μη Παραμετρική Στατιστική

Π. Παπασταμούλης

Α25

09:00-10:40

8ο ΠΛΗΡ + ΟΔΕ + ΟΙΚ

Ανάπτυξη Εφαρμογών Πληροφοριακών Συστημάτων

Ι. Κωτίδης

Αμφ.Δερινγύ, Δο, Δ12

11:20-13:00

4ο ΔΕΤ + ΔΕΟΣ

Διαχείριση Ανθρωπίνων Πόρων

Κ. Γεωργίου

Α, Β, Γ

11:20-13:00

6ο ΟΙΚ + ΔΕΟΣ

Χρηματοοικονομική των Επιχειρήσεων

Σ. Παγκράτης

Χ, Υ1, Δ22, Δ23, Δ24

11:20-13:00

8ο Μ&Ε + ΟΙΚ + ΟΔΕ + ΠΛΗΡ + ΔΕΤ

Ποσοτικά Μοντέλα Μάρκετινγκ

Γ. Μπάλτας

Α21, Α22, Α23

12:20-14:00

6ο ΣΤΑΤ + ΟΔΕ

Βιοστατιστική Ι

Ν. Δεμίρης

Α48

12:20-14:00

8ο ΔΕΟΣ

Τεχνικές Μικροπροσομοίωσης για τις Κοινωνικές Επιστήμες

Χ. Λεβέντη

Η/Υ 1, 2, 3

13:40-15:20

2ο Μ&Ε (Α-Λ)

Ποσοτικές Μέθοδοι Ι

Η. Μπαλαφούτης

Αμφ.Δεριγνύ, Δο, Δ22, Δ23, Δ24

14:40-16:20

6ο ΟΔΕ + ΟΙΚ + ΔΕΟΣ

Διαχείριση Συγκρούσεων & Διαπραγματεύσεις

Η. Καπουτσής

Α, Β, Γ, Χ

14:40-16:20

4ο ΛΟΧΡΗ

Προχωρημένη Χρηματοοικονομική των Επιχειρήσεων

Γ. Λελεδάκης

Δ12

14:40-16:20

6ο ΠΛΗΡ

Κατανεμημένα Συστήματα

Β. Καλογεράκη

Η/Υ 1, 2, 3

17:00-18:40

2ο Μ&Ε (Μ-Ω)

Ποσοτικές Μέθοδοι Ι

Η. Μπαλαφούτης

Αμφ.Δερινγύ, Δο, Δ12, Δ22, Δ23, Δ24

18:00-19:40

2ο ΔΕΟΣ + ΟΔΕ

Μαθηματικά ΙΙ

Α. Ξεπαπαδέας

Α, Β

18:00-19:40

ΕΕ ΟΔΕ + 6ο ΛΟΧΡΗ + ΟΙΚ

Εργατικό Δίκαιο

Π. Μπουμπουχερόπουλος

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΩΡΑ

ΕΞΑΜΗΝO ΣΠΟΥΔΩΝ

ΜΑΘΗΜΑ

ΕΞΕΤΑΣΤΗΣ

ΔΕΥΤΕΡΑ 5 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

Α, Δο, Δ12, Δ22, Δ23, Δ24

08:00-09:40

4ο ΟΔΕ (Μ-Ω) + ΟΙΚ

Εμπορικό Δίκαιο ΙΙ (Ρυθμίσεις Εμπορικών και Οικονομικών Συναλλαγών)

Α. Κουλορίδας

Α21, Α22, Α23, Α24, Α25, Α31, Α32, Α44, Α47

08:00-09:40

4ο ΟΔΕ (Α-Λ) + ΟΙΚ

Εμπορικό Δίκαιο ΙΙ (Ρυθμίσεις Εμπορικών και Οικονομικών Συναλλαγών)

Χ. Ταρνανίδου

Η/Υ 1, 2, 3

10:20-12:00

2ο Μ&Ε (Α-Λ)

Εισαγωγή στην Επικοινωνία

Μ. Μάγγου - Γ. Καλλιαμπέτσος

Χ, Υ1

10:20-12:00

6ο ΔΕΤ + ΟΙΚ + ΣΤΑΤ

Διοίκηση Εφοδιαστικής Αλυσίδας

Κ. Ανδρουτσόπουλος

Α48

10:20-12:00

8ο ΠΛΗΡ

Ανάλυση Επίδοσης Συστημάτων και Δικτύων

Ι. Κουτσόπουλος

Α, Β, Γ

11:20-13:00

2ο ΛΟΧΡΗ (Α-Λ) + ΟΔΕ

Εφαρμογές Στατιστικών Μεθόδων σε Επιχειρησιακά Προβλήματα

Π. Μπεσμπέας - Ε. Τσομπανάκη

Δ22, Δ23, Δ24

11:20-13:00

2ο ΛΟΧΡΗ (Μ-Ω) + ΟΔΕ

Εφαρμογές Στατιστικών Μεθόδων σε Επιχειρησιακά Προβλήματα

Α. Λειβαδά - Μ. Αϋφαντή

Α21, Α22, Α23

11:20-13:00

8ο ΟΙΚ

Ανάλυση Χρηματοοικονομικών Παραγώγων

Α. Δρούσια

Η/Υ 1, 2, 3

13:40-15:20

2ο Μ&Ε (Μ-Ω)

Εισαγωγή στην Επικοινωνία

Μ. Μάγγου - Γ. Καλλιαμπέτσος

Αμφ.Δερινγύ, Δ12, Δ22, Δ23, Δ24

14:40-16:20

4ο ΟΙΚ

Εισαγωγή στην Οικονομετρία

Κ. Φλώριος

Β, Γ, Χ, Υ1

14:40-16:20

6ο ΟΔΕ + ΟΙΚ

Ειδικά Θέματα Χρηματοοικονομικής Λογιστικής (Λογιστική Εταιρειών)

Ε. Δεδούλης

Α48

14:40-16:20

8ο ΣΤΑΤ

Αριθμητικές Μέθοδοι στη Στατιστική

Α. Γιαννακόπουλος

Α21

16:00-17:40

8ο Μ&Ε + ΔΕΤ

Διαπραγματεύσεις

Φ. Κοκκινάκη - Δ. Λυμπερόπουλος

Α, Β, Γ, Δ12

18:00-19:40

4ο ΠΛΗΡ + ΣΤΑΤ + ΔΕΟΣ + ΟΔΕ + ΟΙΚ + ΔΕΤ

Αλγόριθμοι

Α. Παπακωνσταντινοπούλου

Χ

18:00-19:40

6ο ΟΙΚ + ΠΛΗΡ

Οικονομετρία ΙΙ

Κ. Φλώριος

Δ22, Δ23, Δ24

18:00-19:40

8ο ΛΟΧΡΗ

Ειδικά Θέματα Διαχείρισης Χαρτοφυλακίου

Ι. Σαμαντάς

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΩΡΑ

ΕΞΑΜΗΝO ΣΠΟΥΔΩΝ

ΜΑΘΗΜΑ

ΕΞΕΤΑΣΤΗΣ

ΤΡΙΤΗ 6 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

Αμφ.Δεριγνύ, Α, Β, Δο, Δ12, Δ22, Δ23, Δ24

08:00-09:40

4ο ΔΕΟΣ

Οικονομετρία ΙΙ

Φ. Κουντούρη

Χ

08:00-09:40

ΕΕ ΟΔΕ

Δίκαιο Ανταγωνισμού

Ε. Τρούλη

Α21, Α22, Α23

08:40-10:20

6ο ΛΟΧΡΗ + ΔΕΟΣ

Ανάλυση Χρηματοοικονομικών Παραγώγων

Ε. Καβουσανός

Αμφ.Δεριγνύ, Δο, Δ12, Δ22, Δ23, Δ24

11:20-13:00

2ο ΠΛΗΡ

Λογιστική

Λ. Δουκάκης

Α, Β, Γ

11:20-13:00

2ο ΔΕΟΣ

Στατιστική

Α. Ντέμος

Χ, Υ

11:20-13:00

2ο ΣΤΑΤ

Μαθηματικός Λογισμός ΙΙ

Α. Γιαννακόπουλος

Α21, Α22, Α23

12:00-13:40

8ο ΛΟΧΡΗ + 6ο ΟΔΕ + ΟΙΚ

Φορολογική Λογιστική

Ν. Καραμπίνης

Α31, Α32

12:00-13:40

6ο ΔΕΤ + ΟΔΕ + Μ&Ε

Σχεδιασμός και Ανάπτυξη Προϊόντων

Ε. Σόντερκβιστ

Α, Β, Γ

14:40-16:20

2ο ΔΕΤ + ΟΔΕ

Μαθηματικά ΙΙ

Ε. Κρητικός

Χ, Υ1, Δο

14:40-16:20

4ο ΣΤΑΤ

Μαθηματικές Μέθοδοι

Μ. Ζαζάνης

Δ12, Δ22, Δ23, Δ24

14:40-16:20

6ο Μ&Ε + 8ο ΟΔΕ + ΟΙΚ

Δίκτυα Διανομής και Logistics

Χ. Τσανός

Α21, Α22, Α23

15:20-17:00

6ο ΟΙΚ + 6ο ΔΕΟΣ

Οικονομική Ανάπτυξη

Θ. Παλυβός

Α

18:00-19:40

2ο ΛΟΧΡΗ + 2ο ΟΙΚ + 2ο ΟΔΕ + 2ο ΠΛΗΡ + 2ο Μ&Ε + 2ο ΔΕΟΣ + 2ο ΣΤΑΤ + 2ο ΔΕΤ

Αγγλική Γλώσσα ΙΙ – Βασικά Επιχειρησιακά Αγγλικά Μέρος Β

Ε. Μπάλιου

Α

18:00-19:40

2ο ΟΙΚ + 2ο ΟΔΕ + 2ο ΠΛΗΡ + 2ο Μ&Ε + 2ο ΔΕΟΣ + 2ο ΣΤΑΤ + 2ο ΔΕΤ

Γαλλική Γλώσσα ΙΙ– Βασικά Επιχειρησιακά Γαλλικά Μέρος Β

Γ. Βομπίρη

Α

18:00-19:40

2ο ΟΙΚ + 2ο ΟΔΕ + 2ο ΠΛΗΡ + 2ο Μ&Ε + 2ο ΔΕΟΣ + 2ο ΣΤΑΤ + 2ο ΔΕΤ

Γερμανική Γλώσσα ΙΙ– Βασικά Επιχειρησιακά Γερμανικά Μέρος Β

Ι. Ζήκου

Δείτε ΕΔΩ όλα τα τελευταία Φοιτητικά Νέα.

Φοιτητικά Νέα/Foititikanea.gr