ΑΠΘ: Αίτηση συμμετοχής στο Τουρνουά Αντισφαίρισης

Όσοι φοιτητές και φοιτήτριες του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης (ΑΠΘ) ενδιαφέρονται να λάβουν μέρος στο Τουρνουά Αντισφαίρισης, μπορούν να δηλώσουν συμμετοχή.

Το τουρνουά θα αρχίσει την Τρίτη 17 Απριλίου 2018. Δικαίωμα συμμετοχής: φοιτητές/τριες και εργαζόμενοι/ες, μέλη του ΠΓ. Οι αγώνες θα διεξάγονται από Δευτέρα έως Παρασκευή τις απογευματινές ώρες, ανάλογα με το πρόγραμμα και τις συμμετοχές.

Οι δηλώσεις συμμετοχής γίνονται δεκτές ως και τις 11 Απριλιου 2018.

Δείτε ΕΔΩ τις διαδικασίες ολοκλήρωσης των εγγραφών για κάθε Πανεπιστήμιο και ΤΕΙ.

Μέσα από τα Φοιτητικά Νέα/Foititikanea.gr οι Πρωτοετείς Φοιτητές θα ενημερωθούν ΠΡΩΤΟΙ για τις μετεγγραφές, δηλώσεις μαθημάτων, δωρεάν σίτιση, δωρεάν στέγαση, φοιτητικά συγγράμματα, φοιτητικό πάσο, φοιτητικά επιδόματα κτλ. Μείνετε Συντονισμένοι στα Φοιτητικά Νέα/Foititikanea.gr για την καθημερινή σας Φοιτητική Ενημέρωση! 

Μπορείτε να δηλώσετε συμμετοχή ως δυάδα (παίκτης – παίκτρια) αλλά και  μεμονωμένα, ως παίκτης ή παίκτρια.

Οι μεμονωμένοι παίκτες/τριες θα γίνουν ομάδες κατόπιν κληρώσεως.

Οι αγώνες θα γίνονται στο γήπεδο αντισφαίρισης του Π.Γ.

Το τουρνουά αφορά μόνο μέλη του Π.Γ.

Κόστος συμμετοχής 5 ευρώ ανά παίκτη/τρια για όλο το τουρνουά.

Οι αγώνες κρίνονται στα 2 νικηφόρα σετ των 6 games.

Σε περίπτωση ισοπαλίας  6 – 6, το σετ κρίνεται σε tie break  των 7 πόντων.

Σε περίπτωση ισοπαλίας 1 – 1 στα σετ, ο αγώνας κρίνεται σε 3ο  σετ.

Στο τουρνουά θα γίνουν δύο ξεχωριστοί όμιλοι (προχωρημένων – μεσαίων) και θα παίξουν όλοι με όλους στον όμιλό τους μέχρι να προκύψουν οι δύο πρωταθλητές βάσει βαθμολογίας.

Για οποιαδήποτε πληροφορία επικοινωνείτε στο τηλ. 6948287718 (κ. Αθανασιάδης Αντώνης)

  • Δηλώστε συμμετοχή εδώ.

ΟΜΙΛΟΙ ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΩΝ

A' OMIΛΟΣ 

Χατζάκης Μάριος - Παναγιώτου Λεμονιά  --A

Ζουμπουλάκης Ανδρέας - Αναστασοπούλου Δέσποινα  --B

Χατζηστουγιάννης Δημήτρης - Κοκκάλη Εύα  --C

Πατερόπουλος Γιώργος - Δημάκη Μαρία  --D 

Κανδύλας Νικόλαος - Καραγιάννη Αναστασία -- W 

Β' ΟΜΙΛΟΣ

Κοκής Δημήτρης - Μαρία- Δάφνη Κοκκώνη  --E

Γιάνναρης Νίκος - Κασιώρα Κωνσταντίνα  --F

Καρασαβόγλου Μιχάλης - Κωνσταντοπούλου Ηλιάνα  --G

Μαργιετάκης Νίκος - Καραγιάννη Αμαλία  --H

Σαρηγιαννίδης Αθανάσιος - Μπαμπιολάκη Μαρία --Q

OMIΛΟΙ ΜΕΣΑΙΩΝ 

Α' ΟΜΙΛΟΣ 

Μυλωνάκης Ελευθέριος - Παπάζογλου Ζωή  -Κ

Βλάχος Δημήτρης - Μπουμπουράκα Αργυρώ -L

Πασχαλίδης Γιώργος - Οικονόμου Αμαλία -M

Σαββίδης Νίκος - Ροζή Νικολέτα -N

Ροδίφτσης Σταύρος -Σοφοκλέους Ιωάννα -P

Β' ΟΜΙΛΟΣ

Τσαλαπάτας Κωνσταντίνος - Ζαρομύτη Άννα -R

Μιχαηλούδης Αθανάσιος -Βράντση Χρυσή -S

Παντελής Κωνσταντίνος - Λεοντή Σοφία -T

Λαβδάκης Νικόλαος -  Ηλιοπούλου Μαρκέλλα- X 

Παίζουν όλοι με όλους στον όμιλο τους και οι 2 πρώτοι απο κάθε όμιλο παίζουν στα ημιτελικά, ο 1ος με τον 2ο του άλλου ομίλου.  

Κάθε νίκη ισούται με 2 βαθμούς και κάθε ήττα 1 βαθμό.

Σε περίπτωση ισοβαθμίας μετράνε κατά σειρά: 

α) Οι βαθμοί στους  μεταξύ τους αγώνες 

β) Η διαφορά στα σετ στους μεταξύ τους αγώνες και 

γ) Η συνολική διαφορά στα σετ  

HMEΡΟΜΗΝΙΕΣ  AΓΩΝΩΝ (ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΩΝ ΚΑΙ ΜΕΣΑΙΩΝ)

ΤΡΙΤΗ 17/04        17:15       Ε  vs F

                          18:30       G vs H

ΤΕΤΑΡΤΗ 18/04   17:15       R vs X

                          18:30       S vs T

ΠΕΜΠΤΗ   19/04 17:15       A  vs B

                          18:30       C  vs D

Δείτε ΕΔΩ όλα τα τελευταία Φοιτητικά Νέα.

Φοιτητικά Νέα/Foititikanea.gr