- FoititikaNea Newsroom
- |
Ανασυγκρότηση Πρυτανικού Συμβουλίου και της Συγκλήτου του ΠΑΠΕΙ – ΟΝΟΜΑΤΑ
Πανεπιστήμιο Πειραιώς: Η θητεία του Πρυτανικού Συμβουλίου και της Συγκλήτου ορίζεται από 1/12/2019 έως 31/8/2020. Τα «Φοιτητικά Νέα» σας παρουσιάζουν τη λίστα με τα ονόματα:
Ανασυγκρότηση Πρυτανικού Συμβουλίου
1. ΠΡΥΤΑΝΗΣ: Άγγελος Κότιος, Καθηγητής πρώτης βαθμίδας του Τμήματος Διεθνών και Ευρωπαϊκών Σπουδών, της Σχολής Οικονομικών, Επιχειρηματικών και Διεθνών Σπουδών, ως Πρόεδρος
2. ΑΝΤΙΠΡΥΤΑΝΕΙΣ
2.1 Αντιπρύτανης Έρευνας και Διά Βίου Εκπαίδευσης: Γρηγόριος Χονδροκούκης, Καθηγητής πρώτης βαθμίδας του Τμήματος Βιομηχανικής Διοίκησης και Τεχνολογίας, της Σχολής Ναυτιλίας και Βιομηχανίας
2.2 Αντιπρύτανης Οικονομικών, Προγραμματισμού και Ανάπτυξης: Μάρκος Κούτρας, Καθηγητής πρώτης βαθμίδας του Τμήματος Στατιστικής και Ασφαλιστικής Επιστήμης, της Σχολής Χρηματοοικονομικής και Στατιστικής
2.3 Αντιπρύτανης Διοικητικών Υποθέσεων, Ακαδημαϊκών Υποθέσεων και Φοιτητικής Μέριμνας: Παντελής Παντελίδης, Καθηγητής πρώτης βαθμίδας του Τμήματος Οικονομικής Επιστήμης, της Σχολής Οικονομικών, Επιχειρηματικών και Διεθνών Σπουδών
3. ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ ΦΟΙΤΗΤΩΝ: --------------------
4. ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ ΤΩΝ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ: Νικόλαος Γρηγοριάδης με αναπληρώτρια την Θεοδώρα Ρούβαλη
Ανασυγκρότηση Συγκλήτου
1. ΠΡΥΤΑΝΗΣ: Άγγελος Κότιος, Καθηγητής πρώτης βαθμίδας του Τμήματος Διεθνών και Ευρωπαϊκών Σπουδών, της Σχολής Οικονομικών, Επιχειρηματικών και Διεθνών Σπουδών, ως Πρόεδρος
2. ΑΝΤΙΠΡΥΤΑΝΕΙΣ
2.1 Αντιπρύτανης Έρευνας και Διά Βίου Εκπαίδευσης: Γρηγόριος Χονδροκούκης, Καθηγητής πρώτης βαθμίδας του Τμήματος Βιομηχανικής Διοίκησης και Τεχνολογίας, της Σχολής Ναυτιλίας και Βιομηχανίας
2.2 Αντιπρύτανης Οικονομικών, Προγραμματισμού και Ανάπτυξης: Μάρκος Κούτρας, Καθηγητής πρώτης βαθμίδας του Τμήματος Στατιστικής και Ασφαλιστικής Επιστήμης, της Σχολής Χρηματοοικονομικής και Στατιστικής
2.3 Αντιπρύτανης Διοικητικών Υποθέσεων, Ακαδημαϊκών Υποθέσεων και Φοιτητικής Μέριμνας: Παντελής Παντελίδης, Καθηγητής πρώτης βαθμίδας του Τμήματος Οικονομικής Επιστήμης, της Σχολής Οικονομικών, Επιχειρηματικών και Διεθνών Σπουδών
3. ΚΟΣΜΗΤΟΡΕΣ ΣΧΟΛΩΝ
3.1 Κοσμήτορας Σχολής Οικονομικών, Επιχειρηματικών και Διεθνών Σπουδών: Μιχαήλ Σφακιανάκης, Καθηγητής πρώτης βαθμίδας του Τμήματος Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων
3.2 Κοσμήτορας Σχολής Χρηματοοικονομικής και Στατιστικής: Χριστόδουλος Στεφανάδης, Καθηγητής πρώτης βαθμίδας του Τμήματος Χρηματοοικονομικής και Τραπεζικής Διοικητικής
3.3 Κοσμήτορας Σχολής Ναυτιλίας και Βιομηχανίας: Κωνσταντίνος Χλωμούδης, Καθηγητής πρώτης βαθμίδας του Τμήματος Ναυτιλιακών Σπουδών
3.4 Κοσμήτορας Σχολής Τεχνολογιών Πληροφορικής και Επικοινωνιών: Ιωάννης Θεοδωρίδης, Καθηγητής πρώτης βαθμίδας του Τμήματος Πληροφορικής
4. ΠΡΟΕΔΡΟΙ ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΩΝ ΤΜΗΜΑΤΩΝ
1. Σχολή Οικονομικών, Επιχειρηματικών και Διεθνών Σπουδών
1.1 Πρόεδρος του Τμήματος Οικονομικής Επιστήμης: Δημήτριος Γιαννέλης, Καθηγητής πρώτης βαθμίδας
1.2 Πρόεδρος του Τμήματος Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων: Αθανάσιος Κουρεμένος, Καθηγητής πρώτης βαθμίδας
1.3 Πρόεδρος του Τμήματος Διεθνών και Ευρωπαϊκών Σπουδών: Αριστοτέλης Τζιαμπίρης, Καθηγητής πρώτης βαθμίδας
1.4 Πρόεδρος της Προσωρινής Συνέλευσης του μη αυτοδύναμου Τμήματος Τουριστικών Σπουδών: Νικόλαος Γεωργόπουλος, Καθηγητής πρώτης βαθμίδας του Τμήματος Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων
2. Σχολή Χρηματοοικονομικής και Στατιστικής
2.1 Πρόεδρος του Τμήματος Χρηματοοικονομικής και Τραπεζικής Διοικητικής: Παναγιώτης Σταϊκούρας, Αναπληρωτής Καθηγητής
2.2 Αναπληρωτής Πρόεδρος του Τμήματος Στατιστικής και Ασφαλιστικής Επιστήμης: Μιλτιάδης Νεκτάριος, Καθηγητής πρώτης βαθμίδας
3. Σχολή Ναυτιλίας και Βιομηχανίας
3.1 Πρόεδρος του Τμήματος Τμήμα Ναυτιλιακών Σπουδών: Άγγελος Παντουβάκης, Αναπληρωτής Καθηγητής
3.2 Πρόεδρος του Τμήματος Βιομηχανικής Διοίκησης και Τεχνολογίας: Βασίλειος Δεδούσης, Καθηγητής πρώτης βαθμίδας
4. Σχολή Τεχνολογιών Πληροφορικής και Επικοινωνιών
4.1 Πρόεδρος του Τμήματος Πληροφορικής: Γεώργιος Τσιχριντζής, Καθηγητής πρώτης βαθμίδας
4.2 Πρόεδρος του Τμήματος Ψηφιακών Συστημάτων: Κωνσταντίνος Λαμπρινουδάκης, Καθηγητής πρώτης βαθμίδας
5. ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΙ ΦΟΙΤΗΤΩΝ
5.1 Εκπρόσωπος των προπτυχιακών φοιτητών: ------------------
5.2 Εκπρόσωπος των μεταπτυχιακών φοιτητών και των υποψηφίων διδακτόρων: ------------------
6. ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΙ ΤΩΝ ΜΕΛΩΝ Ε.Ε.Π., Ε.ΔΙ.Π. ΚΑΙ Ε.Τ.Ε.Π.
6.1 Εκπρόσωπος μελών Ε.Ε.Π.: Ειρήνη Μαμάκου
6.2 Εκπρόσωπος μελών Ε.ΔΙ.Π.: Ελένη Τσάμη
6.3 Εκπρόσωπος μελών Ε.Τ.Ε.Π.: Παναγιώτης Θεοδωρόπουλος με αναπληρώτρια την Πετρούλα Μπον
7. ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ ΤΩΝ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ: Νικόλαος Γρηγοριάδης με αναπληρώτρια την Θεοδώρα Ρούβαλη